Shakira ma problem. Nakryli ją. Grozi jej 8 lat więzienia

Shakira - kolumbijska gwiazda muzyki - po rozstaniu z byłym piłkarzem FC Barcelony Gerardem Pique ma kolejne kłopoty. Prokuratura zarzuca jej, że oszukała hiszpańskiego fiskusa na grube miliony euro. Grozi jej za to nawet osiem lat więzienia.

Shakira przeżywa teraz naprawdę trudny okres w życiu. Piosenkarka w zeszłym roku po 12 latach zakończyła związek z 10 lat młodszym partnerem Gerardem Pique. Były obrońca FC Barcelony został przyłapany na zdradzie. Z tego powodu nagrała nawet specjalną piosenkę na jego temat i wyprowadziła się do Miami. Okazuje się, że rozstanie z Hiszpanią nie przyjdzie jej wcale tak łatwo. Wszystko przez proces sądowy, w którym sama usiądzie na ławie oskarżonych.

Zobacz wideo Polska znów ma mistrza świata! Kapitalna gala! Wasilewski i Szpilka komentują

Shakira stanie przed sądem? Grozi jej więzienie. Podobne oskarżenia dostali Messi i Ronaldo

Gwiazda została bowiem oskarżona o oszustwa podatkowe. Jak podaje portal SportsBrief.com, miała ona za pośrednictwem szeregu fasadowych firm mieszczących się w tzw. rajach podatkowych ukrywać swoje autentyczne dochody. Dzięki tym manewrom udawała, że nie mieszka w Hiszpanii i oszukała tamtejsze organy podatkowe na ok. 14,5 miliona euro.

Według "Marki" proces sądowy w jej sprawie ruszy 20 listopada w Barcelonie, gdzie Shakira przez lata mieszkała razem z Pique. Zaplanowano 12 posiedzeń, ponieważ na świadków wezwano prawie 200 osób. Prokuratura domaga się kary ośmiu lat i dwóch miesięcy więzienia, a także w wysokości 23,8 mln euro. Obrona artystki twierdzi, że Shakira zamieszkała w Hiszpanii dopiero w 2014 roku i wskazuje, że od 2011 r. legalnie zapłaciła ponad 104 mln euro podatków w innych krajach.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Proces piosenkarki mógłby potrwać nieco krócej lub w ogóle się nie odbyć, gdyby poszła na ugodę z prokuraturą, przyznała się do winy i wypłaciła żądaną kwotę. Pierwszą propozycję ugody jednak odrzuciła. Podobne problemy z hiszpańskim fiskusem co teraz Shakira przeżywali w przeszłości także światowej sławy piłkarze w tym Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo.

W tym samym czasie jej były partner Gerard Pique cieszy się związkiem ze swoją nową partnerką Clarą Chią. Ostatnio zabrał ją do Abu Zabi z okazji jej 24. urodzin.

Więcej o: