Kibice mają dość legendarnego Ronaldo. Miarka się przebrała. "Odejdź"

- Ronaldo odejdź teraz - taki komunikat skandowali kibice Realu Valladolid w meczu z Realem Mallorka (3:3) w stronę Ronaldo Nazario, czyli właściciela klubu. Fani nie są zadowoleni z działań Brazylijczyka - m.in. ze zwolnienia Pachety i zastąpienia go Urugwajczykiem Paolo Pezzolano.

Ronaldo Nazario jest właścicielem Realu Valladolid od września 2018 roku, gdy nabył 51 proc. akcji klubu. Od kwietnia 2020 roku Brazylijczyk posiada już 82 proc. akcji. W tym sezonie Real Valladolid broni się przed spadkiem - po 28 meczach ma 29 pkt, a przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko dwa pkt. Od początku sezonu drużynę prowadził Pacheta (dawniej Korona Kielce), ale stracił pracę po porażce 0:6 z Realem Madryt. W kwietniu ta funkcja przypadła Urugwajczykowi Paolo Pezzolano, który do tej pory prowadził brazylijskie Cruzeiro - gdzie właścicielem także jest Ronaldo.

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

Kibice Realu Valladolid krytykują działania Ronaldo. Mają apel. "Odejdź teraz"

Paolo Pezzolano zadebiutował w roli trenera Realu Valladolid w meczu z Realem Mallorka, który zakończył się remisem 3:3. Niejednokrotnie podczas spotkania kibice dawali upust swojemu niezadowoleniu w kontekście działań Ronaldo, skandując "Ronaldo odejdź teraz". Właściciela nie było jednak na stadionie. Dodatkowo w ostatnich tygodniach na ulicach miasta pojawiało się wiele transparentów, odnoszących się do działań Brazylijczyka - albo ich braku. "Drodzy trzej mędrcy: Oddajcie nam nasz herb" - to choćby reakcja kibiców na zmianę herbu w czerwcu zeszłego roku.

Pojawiał się też m.in. transparent o treści "Ronaldo broni Realu Madryt? Valladolid! 84". To było nawiązanie do faktu, że Ronaldo wypowiedział się o rasizmie, którego doświadczył Vinicius Junior w starciu z Realem Valladolid (określił zachowanie kibiców "obrzydliwym" - red.), a zwykle publicznie nie zabierał głosu ws. interesów klubu. Ronaldo nie był jedyną osobą, która została skrytykowana przez kibiców w trakcie meczu. Gdy Oscar Plano i Roque Mesa opuszczali boisko, to byli żegnani przez fanów Realu gwizdami.

Czy Ronaldo Nazario zdecyduje się sprzedać Real Valladolid, by uszczęśliwić niezadowolonych kibiców? W listopadzie zeszłego roku pojawiały się takie sygnały. Z medialnych doniesień wynikało, że Ronaldo planuje bardziej skupić się na rynku brazylijskim, gdzie zainwestował w Cruzeiro i chce poświęcić więcej czasu rodzinie. Portal relevo.com wtedy informował, że Ronaldo chce znaleźć bogatszego inwestora, który zapewni większą płynność finansową, a zarazem większe możliwości do rozwoju.

Więcej o: