To takie proste. Xavi znalazł receptę na niemoc Lewandowskiego. Będą z tego gole

- Musimy się poprawić w grze w ataku z naszą "dziewiątką" - powiedział Xavi Hernandez zapytany o słabszą formę strzelecką Roberta Lewandowskiego w ostatnim czasie. Trener FC Barcelony spokojnie podchodzi do mniejszej liczby bramek zdobywanej przez polskiego napastnika. Uważa, że musi mu bardziej pomóc reszta drużyny.

Robert Lewandowski nie przechodzi w ostatnim czasie przez najlepszy okres w swojej karierze. Polski napastnik w ostatnich dziesięciu spotkaniach ligowych FC Barcelony zdobył tylko dwie bramki, a w ostatnich meczach reprezentacji Polski również nie był zbyt wyróżniającą się postacią. Forma 34-latka może martwić, zwłaszcza że w ostatnich latach nie przyzwyczaił do takich przestojów w zdobywaniu bramek.

Zobacz wideo Santos opuści hit ekstraklasy. "Są do wyciągnięcia "perełki". To przyszłość kadry"

Xavi apeluje do zawodników FC Barcelony o szukanie Roberta Lewandowskiego

O problemy ze zdobywaniem bramek swojego zawodnika zapytany został trener FC Barcelony Xavi Hernandez na konferencji prasowej przed meczem z Elche. Szkoleniowiec podchodzi do sytuacji bardzo spokojnie i apeluje o większe wsparcie dla Lewandowskiego.

- Nie martwi mnie brak bramek. Wszystko z nami w porządku. Być może powinniśmy tworzyć więcej okazji bramkowych, wchodzić głębiej w pole karne, być bardziej odważnymi i szukać Roberta. Przede wszystkim musimy się poprawić w grze w ataku z naszą "dziewiątką" - powiedział Xavi.

Barcelona potwierdziła, że rozmawia z Messim. Wiceprezes zabrał głos. Barcelona potwierdziła, że rozmawia z Messim. Wiceprezes zabrał głos.

Trener Barcelony zwrócił uwagę na ważną kwestię związaną z kreowaniem sytuacji. W 2023 roku FC Barcelona w rozgrywkach La Liga rozegrała 11 spotkań, z czego tylko w jednym strzeliła trzy bramki, w trzech dwie bramki, a aż w sześciu była to tylko jedna bramka. Z kolei w przegranym meczu z Almerią w ogóle piłkarze Xaviego nie trafili do siatki rywala.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kapitan reprezentacji Polski w piłką kopaną Robert Lewandowski podczas konferencji prasowej przed meczem eliminacji Euro 2024 Czechy - Polska (sromotnie przegranym przez Polaków) Praga, 23 marca 2023 r. Lewandowski zabrał głos ws. filmu o sobie. Zdradził kulisy. Postawił jeden warunek

Robert Lewandowski, mimo zniżki formy w ostatnim czasie, ma bardzo dobre liczby w barwach FC Barcelony. W 33 spotkaniach strzelił 25 bramek i zaliczył sześć asyst. Kolejny mecz polski napastnik i jego drużyna rozegra w sobotę 1 kwietnia o 21:00 na wyjeździe z Elche. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: