Kucharski skomentował postawę Lewandowskiego. Nie ma wątpliwości. "Przekonywałem go"

- Zawsze przekonywałem Roberta, że powinien skupić się w 100 procentach na piłce, a od paru lat rzeczywiście ten balans przechylił się w stronę spraw marketingowych i aktywności Lewandowskich w mediach, a to kosztuje dużo sił i energii - tak Cezary Kucharski w rozmowie z "Super Expressem" ocenił, co stoi za słabszą formą Roberta Lewandowskiego. Polak w 2023 roku strzelił tylko siedem goli.

W ostatnich tygodniach Robert Lewandowski nie imponuje skutecznością. Trzeba uczciwie powiedzieć, że o wiele lepiej prezentował się tuż po transferze do FC Barcelony. Wówczas strzelał gola za golem i był liderem drużyny. Teraz ta forma nie jest aż tak dobra, co potwierdziły także ostatnie mecze reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Cezary Kucharski zdiagnozował problem Roberta Lewandowskiego. Nie chodzi o kwestie sportowe

Co stoi za słabszymi występami kapitana reprezentacji Polski? Na to pytanie próbował odpowiedzieć Cezary Kucharski. Wskazał jedną z przyczyn takiego obrotu spraw. - Gdy byłem agentem Lewandowskiego, to ciągle walczyłem z jego marketingowcami, którzy widzieli interes w działaniach pozasportowych. Zawsze przekonywałem Roberta, że powinien skupić się w 100 procentach na piłce, a od paru lat rzeczywiście ten balans przechylił się w stronę spraw marketingowych i aktywności Lewandowskich w mediach, a to kosztuje dużo sił i energii - przyznał w rozmowie z "Super Expressem".

Według byłego agenta Lewandowskiego wspomniana aktywność medialna coraz bardziej wpływa na sportową dyspozycję. Ma to być widać choćby w meczach kadry. - Z tego może wynikać jego "zjazd sportowy". Lewandowski od pewnego czasu pokazuje trochę lżejsze podejście do meczów w reprezentacji - powiedział.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Zawsze mu mówiłem, że pieniądze z kontraktów reklamowych nie są dla niego tak wielkie, jak te, które zarobi za każdy rok przedłużenia sobie kariery piłkarza - dodał Kucharski.

Cezary Kucharski szczerze. "Fernando Santos będzie wykorzystywał Lewandowskiego"

Agent poruszył także wątek ostatnich meczów reprezentacji Polski. - Uważam, że należy grać dwoma napastnikami i typowymi skrzydłowymi, bo wówczas jest więcej ludzi w ofensywie i więcej szans w polu karnym do zdobycia gola.

- Myślę, że trener Santos będzie wykorzystywał Lewandowskiego, nawet w słabej formie, żeby skupiał na sobie obrońców rywali. Wtedy drugi napastnik czy w ogóle piłkarze ofensywni mają więcej czasu i miejsca w polu karnym - podsumował Kucharski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.