Lewandowski uderzył w poważne tony. "Pytanie, czy mentalnie wytrzymam?"

Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie zakończenia kariery. - Nie oszukujmy się, to już są końcowe lata mojego grania. Czy to będą trzy, czy cztery lata? Tego nie wiem. Fizycznie czuje się dobrze, ale czy mentalnie wytrzymam? - zastanawiał się zawodnik w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem.

W piątek 31 marca na platformie Amazon Prime pojawił się film o Robercie Lewandowskim - "Lewandowski - nieznany". Z tej okazji Polak udzielił kilku mediom wywiadów. W jednym z nich wypowiedział się na temat swojego zakończenia kariery.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Kiedy Robert Lewandowski zakończy karierę? Zdradził szczegóły

Lewandowski był gościem Łukasza Kadziewicza w Onecie. Tam wyjawił, kiedy może zakończyć karierę. - Nie oszukujmy się, to już są końcowe lata mojego grania. Czy to będą trzy, czy cztery lata? Tego nie wiem. Na szczęście fizycznie jeszcze czuje się dobrze, ale pytanie, czy mentalnie wytrzymam i będę miał tyle siły?  - przyznał i dodał: - Co jeśli powiem, że nie chcę tego wszystkiego przyjmować i brać na klatę? Co wtedy?

Przełomowa decyzja Premier League. Cios w kraje arabskie Przełomowa decyzja Premier League. Cios w kraje arabskie

Napastnik poruszył także kwestie związane ze swoją mentalnością, ale też presją, która na nim ciąży. - Nie analizuje tego. Przestałem to robić, choć to nie jest łatwe. To nie żadna skorupa, to była praca nad moją mentalnością, nad moją psychiką i tego, jak sobie z tym wszystkim radzić. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Barcelona potwierdziła, że rozmawia z Messim. Wiceprezes zabrał głos. Barcelona potwierdziła, że rozmawia z Messim. Wiceprezes zabrał głos.

Nie zabrakło także wątku dotyczącego reprezentacji Polski. Kadziewicz zwrócił uwagę na to, że od wielu lat kibice identyfikują kadrę i oceniają kadrę wyłącznie przez pryzmat Roberta Lewandowskiego. - Może ja potrzebuje wsparcia, żeby mi było łatwiej. Czasami nawet jak ty masz słabszy okres, to drużyna ci pomaga. Czasami drużyna ma słabszy okres i ty masz słabszy okres. I wtedy to jest wielkie wyzwanie, żeby ten efekt końcowy się udał. Tutaj tych sił potrzeba - zaznaczył.

Więcej o: