Media: Barcelona robi wszystko, by ściągnąć Messiego. Anna Lewandowska ma pomóc

"FC Barcelona uważa Leo Messiego za realną opcję transferową w lecie" - czytamy w "Mundo Deportivo". Władze klubu z Katalonii marzą o powrocie Argentyńczyka na Camp Nou i zrobią wszystko, by do tego doszło. Joan Laporta przekonywał, że dla Messiego "drzwi są zawsze otwarte". Hiszpańskie media przekonują, że nawet Anna Lewandowska może odgrywać rolę w przekonaniu klubowej legendy.

Leo Messi opuścił FC Barcelonę w sierpniu 2021 roku i dołączył do Paris Saint-Germain. Jego kontrakt z mistrzami Francji wygasa już w czerwcu 2023 roku i Argentyńczyk miał odrzucić opcje przedłużenia go o kolejne lata. Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki ma próbować znaleźć sobie odpowiedni klub, ale najbardziej czeka na ofertę od FC Barcelony. W ostatnich tygodniach pojawia się wiele informacji o rzekomych działaniach, które miałby prowadzić do powrotu legendy na Camp Nou. 

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

FC Barcelona chce złożyć Messiemu "najlepszy hołd z możliwych". Powrót największym marzeniem

Działania rozpoczął Joan Laporta, który kilka tygodni temu spotkał się z ojcem i agentem piłkarza Jorge Messim, by "przełamać lody" i porozmawiać o oddaniu hołdu Messiemu. Prezydent klubu jest przekonany, że "najlepszy hołd z możliwych" to stworzenie Argentyńczykowi warunków do powrotu na Camp Nou. Teraz Messi zlecił ojcu kontynuowanie rozmów z Laportą i sam ma być chętny, by znów zagrać w bordowo-granatowej koszulce. 

France Soccer League One Koniec chaosu z Messim w PSG. Emir Kataru wydał rozkaz. Stanowcza decyzja

"Nadeszła chwila prawdy i klub na różne sposoby próbuje przekonać Argentyńczyka do powrotu. FC Barcelona uważa Leo Messiego za realną opcję transferową w lecie. Uruchomiono już wszystko, aby go przekonać" - czytamy w "Mundo Deportivo". Barcelona ma spore kłopoty finansowe, ale Messi miałby być chętny do znacznego obniżenia pensji, w zamian za procent dochodów uzyskanych na jego powrocie. Władze klubu miały przyznać, że ważnym elementem ewentualnego transferu będzie "hojność" 35-latka.

Francuzi ujawnili zarobki gwiazd Ligue 1. PSG miażdży rywali. Przepaść Francuzi ujawnili zarobki gwiazd Ligue 1. PSG miażdży rywali. Przepaść

Klub z Katalonii ma próbować wszelkich sztuczek, by nakłonić Messiego. Trener Xavi spotkał się z nim na prywatną rozmowę i obaj pozostają w ciągłym kontakcie telefonicznym. Publicznie marzenie o powrocie Messiego deklarowali Sergi Roberto, Marc-Andre Ter Stegen, Jordi Alba, Ronald Araujo i Pedri. Ponadto "Mundo" wskazuje, że Anna Lewandowska pozowała do wspólnych z żoną Messiego Antonellą Rocuzzo, której zdanie ma być ważnym czynnikiem wpływającym na powrót. Wszystkie z tych rzeczy mają upewnić Messiego, że w Katalonii zawsze jest mile widziany. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Leo Messi przynajmniej do 30 czerwca pozostanie piłkarzem PSG. W tym sezonie zdobył 18 goli i zaliczył 17 asyst w 32 meczach. Gdyby wrócił do FC Barcelony, to byłby w stanie śrubować kolejne klubowe rekordy. Argentyńczyk jest najlepszy pod względem rozegranych meczów (778), strzelonych goli (672) i zaliczonych asyst (303). 

Więcej o: