Zahavi wcześniej o tym nie mówił. Lewandowski uciekał z Bayernu. Kulisy transferu

- Robert już wiele lat temu był moim ideałem piłkarza. Jest inteligentnym, niesamowitym zawodnikiem - powiedział Pini Zahavi o Robercie Lewandowskim w rozmowie z portalem Meczyki.pl. Agent napastnika wspomniał także o kulisach jego przenosin z Bayernu Monachium do FC Barcelony.

We wtorek w Warszawie odbyła się premiera filmu "Lewandowski Nieznany". Materiał poświęcony kapitanowi reprezentacji Polski był wielkim wydarzeniem dla wszystkich ludzi związanych ze sportem. Do Polski przyleciało wiele znanych postaci. Jedną z nich był agent piłkarza Pini Zahavi.  

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Pini Zahavi opowiada o kulisach transferu Lewandowskiego do FC Barcelony 

Podczas tego specjalnego wydarzenia Izraelczyk udzielił wywiadu portalowi Meczyki.pl. Agent w pięknych słowach opisał Lewandowskiego oraz krótko przedstawił kulisy jego transferu do FC Barcelony. - Robert już wiele lat temu był moim ideałem piłkarza. Jest inteligentnym, niesamowitym zawodnikiem. Dla mnie najlepszym napastnikiem w historii. Spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu. Poświęcaliśmy go głównie na to, żeby uciec z Bayernu - powiedział Zahavi.

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego była głównym tematem mediów w zeszłym roku. Polak naciskał władze Bayernu, aby pozwoliły mu odejść do FC Barcelony. Działacze niemieckiego klubu w końcu się ugięły i napastnik przeniósł się do Hiszpanii. Obecny na premierze filmu prezes FC Barcelony Joan Laporta wyjawił, że wielką rolę w transferze odegrał właśnie Zahavi. - Ten transfer zawdzięczamy jego agentowi, Piniemu Zahaviemu i jego żonie, która, tak mi się wydaje, też była za tym, by przenieść się do Barcelony - powiedział w rozmowie z portalem Meczyki.pl

Polska - Hiszpania 0:0 Polska znów może zorganizować ME w piłce nożnej. UEFA potwierdza

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W bieżącym sezonie Lewandowski jest najlepszym strzelcem FC Barcelony. W 33 meczach strzelił 25 goli. Jednak w ostatnim czasie Polak zaliczył spadek formy. W pięciu minionych meczach nie zdobył bramki i jest to jego najdłuższa seria bez gola od blisko pięciu lat. 

Adam Sadowiak marzył o rozmowach z Wojciechem Szczęsnym i Robertem Lewandowskim Polscy piłkarze pokazali klasę. "Ten mikrofon wygląda jak do podsłuchiwania"

Więcej o: