Barcelona szykuje transfer gwiazdy Bundesligi. Chcą wykiwać jego klub. Specjalna prośba

FC Barcelona przygotowuje się do wielkiego transferu z Bundesligi. "Mundo Deportivo" informuje, że władze klubu już podczas mundialu spotkały się z przedstawicielami Daniego Olmo i uzgodniły warunki potencjalnej transakcji. Dla piłkarza RB Lipsk były to powrót do Katalonii.

Dani Olmo jest wychowankiem Espanyolu, ale w 2007 roku trafił do szkółek młodzieżowych FC Barcelony. Spędził w niej siedem lat i odszedł jako 16-latek do rezerw Dinama Zagrzeb. W Chorwacji stał się jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia i w 2020 roku trafił do RB Lipsk za prawie 30 milionów euro. W niemieckim zespole zagrał już 112 meczów, w których zdobył 20 goli i zaliczył 24 asysty. Jest zdecydowanym liderem Lipska i gwiazdą reprezentacji Hiszpanii, co budzi zainteresowanie wielu europejskich klubów. Jednym z nich jest FC Barcelona. 

Zobacz wideo Szczęsny tłumaczy porażkę: Czesi nas zdominowali ficzyznie

FC Barcelona szykuje się do sprowadzenia Daniego Olmo. Chcą wykorzystać sytuację w RB Lipsk

Dani Olmo razem z Rodrim byli jednymi z najlepszych zawodników reprezentacji Hiszpanii na mundialu w Katarze. To tam zawodnik RB Lipsk przyciągnął uwagę FC Barcelony, której władze spotkały się w Dosze z przedstawicielami Hiszpana. "Mundo Deportivo" informuje, że Katalończycy mieli namawiać pomocnika do nieprzedłużania kontraktu z Lipskiem. Obecna umowa wygasa w czerwcu 2024 roku i po jej wygaśnięciu Olmo miałby stać się zawodnikiem Barcelony. 

Brazil Charity Soccer Wydali na niego fortunę, a on sobie nie radzi. Hiszpanie w szoku. "Utknął"

Trener Xavi od lat docenia kunszt pomocnika i chciałby wykorzystać możliwość sprowadzenia go do klubu. 24-latek może grać zarówno na skrzydle, jak i w środku pola, a takiego piłkarza poszukują Katalończycy.  Władze Barcelony już pod koniec 2021 roku sondowały możliwość pozyskania Olmo, ale finalnie zdecydowały się na zakup Ferrana Torresa w styczniu 2022 roku za 55 milionów euro z Manchesteru City. Katalończycy stwierdzili, że to zawodnicy o podobnym profilu, ale Torres okazał się transferowym niewypałem i latem prawdopodobnie opuści Barcelonę. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Niewykluczone, że odejście Torresa zwolni cześć budżetu klubu i pozwoli na wcześniejszy transfer jego reprezentacyjnego kolegi. Według hiszpańskich mediów RB Lipsk żąda za pomocnika około 40 milionów euro. W tym sezonie Dani Olmo rozegrał 20 meczów, w których zdobył cztery gole i zaliczył cztery asysty. Z wielu spotkań wykluczyły go kontuzję więzadła wewnętrznego w kolanie oraz naderwanie włókna mięśniowego. 

Britain Soccer Europa League Kolejny problem Barcelony. Traci "nietykalnego" piłkarza na ponad miesiąc

Więcej o: