Sensacyjne informacje. Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Złożyła wniosek

FC Barcelona walczy o mistrzostwo Hiszpanii i jest na dobrej drodze, aby odebrać je Realowi Madryt, z którym ostatnio wygrała 2:1. Możliwe, że drużyna Roberta Lewandowskiego będzie świętować w tym sezonie dwa takie tytuły. Katalończycy złożyli nietypowy wniosek.

FC Barcelona pewnie zmierza po tytułu najlepszej drużyny w Hiszpanii sezonu 2022/2023. Robert Lewandowski i jego koledzy prowadzą w tabeli z przewagą 12 punktów nad Realem Madryt. Jak się okazuje, kataloński klub w najbliższych miesiącach może dopisać sobie nie jeden, a dwa tytuły mistrzowskie. Media donoszą o interesującym wniosku "Barcy".

Zobacz wideo

Barcelona walczy o mistrzostwo Hiszpanii... sprzed drugiej wojny światowej!

Według informacji ESPN Barcelona złożyła wniosek do Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej o przyznanie jej mistrzostwa z 1937 roku. Problem w tym, że nie istniały wtedy rozgrywki respektowane przez związek. W latach 1936-1939 Hiszpania była ogarnięta wojną domową, a niektóre kluby z tego kraju rozgrywały swoje mecze w Lidze Śródziemnomorskiej, stworzonej przez walczących z generałem Franco republikanów jako alternatywa dla La Ligi

Media: Słynne kluby walczą o reprezentanta Polski. Hitowy transfer na horyzoncie Media: Słynne kluby walczą o reprezentanta Polski. Hitowy transfer na horyzoncie

Oficjalnie na swoim koncie FC Barcelona posiada 26 tytułów mistrzowskich. Teraz zwróciła się do RFEF z prośbą o przyznanie jej mistrzostwa Ligi Śródziemnomorskiej jako 27 tytułu. Klub starał się o to już w 2009 roku, lecz wtedy federacja odrzuciła taki wniosek.

Teraz sprawy mają się jednak inaczej. W tamtym okresie trwały też rozgrywki Pucharu Wolnej Hiszpanii, które zostały wygrane przez Levante. Klub z Walencji niedawno złożył podobny wniosek o uznanie mu tego tytułu jako ekwiwalent Pucharu Króla, na co RFEF odpowiedział pozytywnie. Barcelona, składając teraz swój wniosek, użyje przykładu Levante jako argumentu i liczy na to, że 27 mistrzostwo faktycznie zostanie jej przyznane. 

Albańczycy mają kłopot. Dla nich to fatalne wieści. Albańczycy mają kłopot. Dla nich to fatalne wieści. "Alarm"

Więcej o: