Dawniej kolega, a teraz rywal Lewandowskiego. FC Barcelona chce jego powrotu

Pierre-Emerick Aubameyang może wrócić do FC Barcelony. "Mundo Deportivo", że w stolicy Katalonii cenią uniwersalność Gabończyka, który mógłby odciążyć Roberta Lewandowskiego na pozycji napastnika.

Aubameyang grał już w FC Barcelonie przez pół roku w sezonie 2021/2022. W 23 występach dla klubu zdobył 13 bramek i zanotował asystę, które pomogły klubowi awansować do Ligi Mistrzów. Latem ubiegłego roku trafił do Chelsea, gdy drużynę prowadził jeszcze Thomas Tuchel. Niemiec jednak szybko pożegnał się z posadą, a Graham Potter nie ceni szczególnie usług gabońskiego napastnika i wykreślił go z kadry Chelsea na fazę pucharową Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Najczarniejszy scenariusz Barcelony coraz bliżej. Mogą stracić piłkarza za 100 mln euro Najczarniejszy scenariusz Barcelony coraz bliżej. Mogą stracić piłkarza za 100 mln euro

Pierre-Emerick Aubameyang jest ceniony przez Xaviego i pozostaje w kontakcie z innymi zawodnikami Barcelony

Inaczej na 33-latka patrzy Xavi Hernandez, który ceni jego umiejętności. "Mundo Deportivo" podkreśla, że szkoleniowiec FC Barcelony docenia jego wkład w wyniki z poprzedniego sezonu i chciał sprowadzić go już zimą, ale nie było to możliwe z powodu przepisów i możliwości finansowych katalońskiego klubu.

Aubameyang pozostaje cały czas w kontakcie niektórymi zawodnikami Barcelony, czego najlepszym przykładem była jego obecność w szatni po ostatnim El Clasico, które "Blaugrana" wygrała 2:1. Jego ewentualny powrót do stolicy Katalonii pozwoliłby pokryć dwie pozycje - skrzydłowego i napastnika, co umożliwiłoby odciążenie Roberta Lewandowskiego, którym mógłby liczyć na jakościowego zmiennika.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Spain Soccer La Liga Bezlitosna ocena Lewandowskiego w Barcelonie. Anglicy nie mają wątpliwości

Sam zawodnik ma być otwarty na powrót i jest gotów obniżyć swoje wymagania finansowe, żeby tylko ponownie założyć trykot Barcelony. Gabończyk w tym roku wystąpił tylko w pięciu meczach Chelsea, w których uzbierał 123 minuty. 

To wszystko sprawia, że na Camp Nou są również otwarci na powrót Aubameyanga, jeśli tylko Chelsea nie zażyczy sobie za napastnika zbyt dużych pieniędzy. 

Więcej o: