Lewandowski zachwyca się piłkarzem Barcelony. "Ma wielką jakość"

Ousmane Dembele - to właśnie ten piłkarz Barcelony najbardziej imponuje Robertowi Lewandowskiemu. - On ma talent, wielką jakość i jest bardzo szybki. Może być najlepszym piłkarzem na swojej pozycji, a już jest wśród najlepszych. Czasem wypada z gry przez kontuzje, ale jeśli jest na boisku, to może zrobić z piłką wszystko - mówił Polak w rozmowie z Eleven Sports.

FC Barcelona pewnie zmierza po mistrzostwo Hiszpanii. Zespół prowadzony przez Xaviego Hernandeza ma 65 punktów po 25 meczach, a jego przewaga nad drugim Realem Madryt wynosi dziewięć punktów. Najbliższe El Clasico będzie jedenastym meczem Roberta Lewandowskiego przeciwko Realowi Madryt - do tej pory strzelił siedem goli i zanotował cztery asysty, a dodatkowo wygrał cztery z dziesięciu spotkań przeciwko nim.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Dembele najbardziej imponuje Lewandowskiemu. "Może być najlepszy na swojej pozycji"

Robert Lewandowski rozmawiał z Eleven Sports przed niedzielnym El Clasico. Polak zdradził, który piłkarz Barcelony go najbardziej zaskakuje. - Ousmane Dembele ma talent, wielką jakość i jest bardzo szybki. Może być najlepszym piłkarzem na swojej pozycji, a już jest wśród najlepszych. Czasem wypada z gry przez kontuzje, ale jeśli jest na boisku, to może zrobić z piłką wszystko. To czysty talent - powiedział. W podobny sposób Lewandowski zachwycał się Raphinhą. - Gdy zobaczyłem go pierwszy raz na treningu, to powiedziałem w duchu, że ma on coś wyjątkowego w sobie - powiedział.

Zdaniem Roberta Lewandowskiego Ronald Araujo jest jednym z najlepszych obrońców na świecie. A jak ocenił Gaviego i Pedriego? - Powiedziałem Gaviemu, żeby uczył się angielskiego. Jeśli chce być człowiekiem międzynarodowym, to musi to zrobić. Patrzcie, ile ja mam lat i uczę się hiszpańskiego. Pedri ma świetną kontrolę nad piłką, ale celem w meczach jest strzelanie goli, więc powiedziałem mu, żeby się nie bał w ofensywie. Jeśli zdobywamy jedną bramkę, dlaczego nie iść po kolejną - dodał.

Robert Lewandowski odniósł się też do transferu do Barcelony i przeanalizował ten sezon w swoim wykonaniu. - Wiedziałem, że Barcelona jest wyzwaniem i powiedziałem sobie, czy jestem gotowy je podjąć. Wiedziałem, że pierwszy sezon może nie być najlepszy pod kątem indywidualnych osiągnięć, ale byłem na to gotowy. Mamy dobry zespół, bardziej konkurencyjny. Ale nie jesteśmy gotowi, by rywalizować na najwyższym poziomie na trzech frontach. Nie da się zmienić czegoś w tydzień czy miesiąc. To wymaga czasu - podsumował Lewandowski.

Mecz między FC Barceloną a Realem Madryt odbędzie się w niedzielę 19 marca o godz. 21:00 na Camp Nou. W przypadku wygranej drużyny Xaviego przewaga nad odwiecznym rywalem zwiększy się do dwunastu punktów. Relacja tekstowa na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: