Xavi przekonał wielką gwiazdę. Gotowy na gigantyczną obniżkę pensji. Jest jeden problem

Ilkay Gundogan marzy o przeprowadzce do FC Barcelony. Xavi odbył już ponoć rozmowę z graczem Manchesteru City. Niemiec jest gotów obniżyć pensję nawet trzykrotnie w stosunku do tego, co zarabia teraz. Na przeszkodzie transferu stoi tylko jeden, ale bardzo poważny problem.

O przejściu Ilkaya Gundogana do FC Barcelony mówi się już od kilku tygodni. Na początku roku pojawiły się nawet doniesienia, że środkowy pomocnik podpisał umową z klubem z Katalonii. Jego kontrakt z Manchesterem City wygasa w czerwcu br., co umożliwia mu negocjowanie i podpisanie umowy z nowym pracodawcą. Teraz pojawiają się informacje na temat determinacji Niemca, aby dołączyć do drużyny. 

Zobacz wideo Najman odpowiada na zaczepki. "Żeby jeszcze za to płacili"

Gundogan jest gotów obniżyć pensję trzykrotnie, by przejść od FC Barcelony. Tylko jedno "ale"

Negocjacje w sprawie przenosin Gundogana mają przebiegać pomyślnie, o czym informuje dziennik "AS". W FC Barcelonie wierzą, że Niemiec będzie idealnym uzupełnieniem środka pola. Brakuje tam piłkarza z tak dużym doświadczeniem. Ma on być wymarzonym partnerem dla Pedriego i Gaviego. 

Rosalia - piosenkarka i kibicka FC Barcelona - ubrana w nową koszulkę klubowąBarcelona drenuje kieszenie swoich kibiców. Wypuściła specjalną koszulkę. Cena zwala z nóg

Z doniesień wynika, że Barcelona ma oferować pomocnikowi trzyletnią umowę. I to pomimo jego licznych kontuzji i wieku (ma 32 lata). Klub zamierza jednak najpierw przeprowadzić szczegółowe badania, aby wiedzieć jak najwięcej na temat zdrowia piłkarza. Sam zainteresowany jest wyjątkowo chętny do zmiany barw. Świadczyć ma o tym gotowość do drastycznego obniżenia wynagrodzenia. Obecnie ma pobierać niespełna 7,3 miliona funtów rocznie, czyli około 8,3 miliona euro. Zatem po zgodzie na trzykrotnie niższą pensję miałby zarabiać w Barcelonie około 2,76 mln euro na rok. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Problem stanowią jednak poważne problemy finansowe katalońskiego klubu, a także kłopoty z przestrzeganiem finansowego fair play. Javier Tebas, prezes La Liga, zakomunikował na początku lutego, że FC Barcelona musi zmniejszyć budżet przeznacoany na płace aż o 200 milionów euro, dlatego przyjście Gundogana będzie uzależnione od tego, jak będzie wyglądała sytuacja katalońskiego klubu. Joan Laporta zadeklarował, iż jest gotowy obniżyć wydatki na pensje o 170 milionów, a to wciąż o 30 milionów za mało, niż mówił Tebas.

Ousmane DembeleDembele przyłapany na trybunach. Tego nikt się nie spodziewał. Ze wszystkich meczów akurat ten

Ilkay Gundogan jest kluczowym piłkarzem Manchesteru City także w tym sezonie. Do tej pory kapitan ekipy z Etihad Stadium zanotował 37 występów we wszystkich rozgrywkach, strzelając cztery gole i notując cztery asysty. 

Więcej o: