Real Madryt rusza po wschodzącą gwiazdę La Liga! Jest gotowy na zaskakujący ruch

Real Madryt chce sprowadzić do siebie nową, młodą gwiazdę ligi hiszpańskiej, Gabriego Veigę. Aby to zrobić, poza wielomilionową opłatą, jest gotowy na oddanie jednego z wielkich talentów klubowej akademii.

Real Madryt już niedługo może wzbogacić swój skład o kolejny wielki talent. Tym razem chodzi o pomocnika, Gabriego Veigę, występującego obecnie w Celcie Vigo. Hiszpan w tym sezonie prezentuje się znakomicie, co przykuwa uwagę wielu skautów.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Nowa gwiazda hiszpańskiej piłki w Realu? Madrytczycy dołączają do wyścigu!

Wydaje się, że Gabri Veiga przeżywa obecnie przełomowy dla swojej kariery okres. Sezon 2022/23 zaczął jako piłkarz drugiego składu, a obecnie występuje w pierwszej jedenastce Celty Vigo, dla której w La Liga rozegrał już 24 mecze. Zdobył w nich osiem bramek i zanotował trzy asysty. 

20-latek w lutym został wybrany na najlepszego piłkarza ligi, a uwagę na niego zwracają już największe kluby m.in. z Premier League, czy właśnie, jak się okazuje, Real Madryt. Piłkarz wykazuje się dużą boiskową inteligencją oraz dynamiką. Nie boi się także podejmować ryzyka, co pomaga mu w konstruowaniu akcji i tworzeniu drogi do bramki rywali.

Jak informują hiszpańskie media, w tym portal "Football Espania", Real bardzo chciałby mieć młodego pomocnika u siebie. Przeszkodą mogą okazać się jednak pieniądze, ponieważ Veiga w kontrakcie ma zapisaną klauzulę odejścia w wysokości 40 milionów euro i co więcej, jest chętny na przedłużenie umowy ze swoim obecnym klubem, którego jest wychowankiem. Real także nie zamierza bez potrzeby przepłacać.

Dlatego też w Madrycie szukają innych dróg na sfinalizowanie transakcji. Mówi się, że Real może zaoferować za Veigę maksymalnie 25 milionów euro oraz dodać do transakcji wychowanka z klubowej akademii, Rafę Marina - 20-letniego środkowego obrońcę, występującego w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii. To dość zaskakujący ruch, gdyż Marin także uważany jest za utalentowanego gracza. Zdaniem "Football Espania", Raul Gonzalez, który prowadzi zespół Castilli, rekomendował działaczom, by przedłużyć z nim kontrakt. 

Na razie nie wiadomo jednak, czy oferta Realu zadowoli Celtę Vigo, a zwłaszcza jej prezydenta Carlosa Mourino, który uchodzi za osobę dość upartą. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA