FC Barcelona spóźniła się z rejestracją Gaviego. Sąd odwołał zgodę

Sąd uchylił poprzednio udzieloną zgodę na rejestrację Gaviego w pierwszej drużynie FC Barcelony - donosi "Relevo". Wszystko przez to, że kataloński klub złożył wniosek po terminie. Może spowodować to wielkie problemy Barcy.

Po zimowym oknie transferowym FC Barcelona chciała zarejestrować Gaviego jako zawodnika pierwszej drużyny, po tym, jak przedłużył swój kontrakt z klubem i otrzymał znaczną podwyżkę. Wcześniej w strukturach widniał jako zawodnik rezerw. Katalończycy zwrócili się do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Wówczas przychylił się on do jej wniosku.

Zobacz wideo Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Barcelona spóźniła się o jeden dzień z rejestracją Gaviego

Jednak, jak podaje "Relevo", Gavi nie zostanie zarejestrowany w pierwszej drużynie Barcelony, gdyż sąd po analizie odwołał wcześniejszą zgodę na prawne włączenie 18-latka w skład pierwszej kadry. Powodem tego jest wniosek, który został złożony po terminie. Poprzednie postanowienie zostało uchylone.

Środkowy pomocnik będzie mógł nadal grać w ekipie Xaviego na podstawie licencji z rezerw, lecz jeśli odwołanie Barcy nic nie wskóra, w księgowości klubu z Camp Nou pojawi się problem rozliczeniowy na koniec sezonu. Gavi podpisując nową umowę, zapewnił sobie podwyżkę do około 8 milionów euro, co jak na - według przepisów - zawodnika z rezerw jest ogromną kwotą. Barcelona będzie musiała "uzasadnić" wysoką pensję dla młodego Hiszpana.

W listopadzie 2022 roku, po użyciu przez nią dźwigni finansowych, które pozwoliły na finalizacje wysokich transferów, w rozgrywkach LaLiga weszły w życie zasady przedstawienia planu sfinansowania umowy na trzy lata do przodu dla klubów, które dopuściły się takich manewrów. Barca w przypadku Gaviego nie była w stanie tego zrobić, więc aby móc zarejestrować zawodnika w pierwszej drużynie, zgłosiła się do sądu, który przychylił się do jej wniosku. Lecz, jak w poniedziałek donosi "Relevo", zrobili to po terminie...

Gavi to bardzo istotny gracz w składzie Xaviego. W tym sezonie rozegrał już 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach, z czego zdecydowaną większość od pierwszej minuty. Opuścił tylko trzy mecze, z czego dwa z powodu nadmiaru żółtych kartek. Zdobył dwie bramki i zaliczył pięć asyst. Jego nowa umowa obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.