Zapytali Xaviego o powrót Messiego. Nie mógł się powstrzymać. "Jesteśmy w kontakcie"

- Już mówiłem, że tu jest jego dom, drzwi będą dla niego otwarte - powiedział krótko Xavi o ewentualnym powrocie Leo Messiego do FC Barcelony. Trener katalońskiego zespołu z radością przyjąłby do drużyny Argentyńczyka, którego przyszłość w Paris Saint-Germain jest niepewna.

Leo Messi jest legendą FC Barcelony, w której występował przez niemal całą karierę. Jego odejście w 2021 roku było spowodowane problemami finansowymi klubu. W efekcie Argentyńczyk przeszedł do Paris Saint-Germain.

Zobacz wideo Premier obiecał kilkadziesiąt hal sportowych. Powstało pięć. Minister wyjaśnia, dlaczego tak mało

Xavi zabrał głos na temat powrotu Leo Messiego do FC Barcelony. "Tu jest jego dom"

Od pewnego czasu 35-latek prowadzi negocjacje z PSG w sprawie przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu. Na razie nie udało się osiągnąć porozumienia, przez co piłkarza łączy się z transferem do innego zespołu. Kilka dni temu ojciec Messiego pojawił się w Barcelonie, co podsyciło plotki o możliwym powrocie Leo do "Barcy". Ojciec piłkarza jednak szybko je zdementował. - Nie sądzę, żeby wrócił. Warunki nie zostały spełnione. Nie rozmawialiśmy z Laportą i nie ma żadnej oferty - wyjaśnił.

Do spekulacji transferowych dotyczących Messiego odniósł się Xavi, który przez wiele lat grał z Messim w Barcelonie. Na konferencji prasowej przed spotkaniem Ligi Europy z Manchesterem United zapewnił, że jest otwarty na powrót dawnego kolegi. - Już mówiłem, że tu jest jego dom, drzwi będą dla niego otwarte. To mój przyjaciel i jesteśmy w stałym kontakcie - powiedział.

Trener Barcelony zdaje sobie sprawę, że o spektakularny powrót nie będzie łatwo. - Wiele będzie zależało od niego, od tego, co będzie chciał robić w przyszłości, jak będzie zapatrywał się na to klub - stwierdził. Potem po raz kolejny nawiązał do przeszłości Messiego. - To jego dom. Najlepszy piłkarz na świecie i w historii zawsze będzie tu pasował  - dodał.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Leo Messi rozegrał w FC Barcelonie 778 meczów, strzelił w nich 672 gole oraz zaliczył 303 asysty. Z klubem zdobył między innymi cztery Ligi Mistrzów oraz 10 tytułów mistrza Hiszpanii.

Więcej o: