Lewandowski i kibice FC Barcelony. Piękne sceny. I ta melodia [WIDEO]

Robert Lewandowski zdobył w niedzielny wieczór bramkę w wygranym 2:0 meczu FC Barcelony z Cadiz. Po jego trafieniu kibice znów zanucili przyśpiewkę, którą wymyślili na początku sezonu. Choć Lewandowski ostatnio nie był w wybitnej formie, fani wciąż go uwielbiają.

Robert Lewandowski ostatniego gola na Camp Nou zdobył prawie cztery miesiące temu - 23 października w starciu z Athletic Bilbao. Na kolejne trafienie na stadionie w Barcelonie przyszło mu czekać do niedzielnego meczu z Cadiz. Po trafieniu Polaka na 2:0 w końcówce pierwszej połowy trybuny eksplodowały z radości, a na obiekcie wybrzmiała piosenka sławiąca Lewandowskiego.

Robert Lewandowski uwielbiany w Barcelonie. Zdobył bramkę, a kibice odwdzięczyli się... piosenką

Był doliczony czas gry pierwszej połowy meczu z Cadiz, kiedy Lewandowski oddał mocny strzał po ziemi w kierunku bramki strzeżonej przez Jeremiasa Ledesmę. Bramkarz gości nie zdołał wybronić uderzenia Polaka i tym samym ten mógł cieszyć się z pierwszej bramki na Camp Nou od 119 dni.

Cieszyli się także kibice FC Barcelony, którzy zaśpiewali dla Polaka piosenkę wymyśloną na początku sezonu. Przyśpiewka, która zresztą dawno nie była słyszana na hiszpańskich stadionach, to nic innego jak wyśpiewane imię i nazwisko Polaka w rytm melodii z legendarnej kreskówki "Flinstonowie". Fanów katalońskiej drużyny nagrał dziennikarz Gerard Lorente.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Kibice FC Barcelony podziękowali za grę Lewandowskiemu także w 74. minucie, gdy napastnik opuszczał boisko. Stadion pożegnał go gromkimi brawami.

Dla Lewandowskiego bramka przeciwko Cadizowi to 15. trafienie w tym sezonie La Liga. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców, a jego najwięksi rywale o tytuł króla strzelców - Karim Benzema (Real Madry) oraz Joselu (Espanyol) mają na koncie po cztery gole mniej niż kapitan reprezentacji Polski

Kolejny mecz FC Barcelona rozegra w czwartek 23 lutego o godz. 21. Rywalem Katalończyków będzie Manchester United, a spotkanie odbędzie się na Old Trafford. Będzie to rewanż w 1/16 finału Ligi Europy. W pierwszym meczu było 2:2.