Dramat gwiazdy Barcelony. Wylatuje. Nie zagra w najważniejszych meczach

Trzy do czterech tygodni ma wynieść przerwa od gry Pedriego. Pomocnik FC Barcelony nabawił się kontuzji uda w pierwszej połowie meczu przeciwko Manchesterowi United w 1/8 finału Ligi Europy. To oznacza, że 20-latek może przegapić nawet sześć najbliższych spotkań Barcelony, w tym El Clasico z Realem Madryt.

FC Barcelona po emocjonującym meczu zremisowała 2:2 z Manchesterem United w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Dla gospodarzy trafiali Marcos Alonso i Raphinha, a dla drużyny z Anglii Marcus Rashford i Jules Kounde, który zaliczył gola samobójczego. Kwestia awansu pozostaje otwarta i wszystko rozstrzygnie się na Old Trafford. W tym spotkaniu nie wystąpi jednak Pedri, który nabawił się urazu w czwartkowym meczu.

Pedri przegapi rewanż z Manchesterem United i mecz z Realem Madryt

Była 41. minuta pierwszej połowy, gdy w asyście sztabu medycznego Pedri opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Sergi Roberto. Od razu zadrżały serca kibiców FC Barcelony, ponieważ 20-latek jest jednym z najważniejszych graczy w podstawowym składzie drużyny Xaviego Hernandeza.

Już po chwili FC Barcelona opublikowała krótki komunikat, w którym poinformowała, że Pedri nabawił się kontuzji prawego uda. Dalsze badania wykażą, jak długa będzie pauza hiszpańskiego pomocnika.

Hiszpańskie media jednak już analizują, że Pedriego czeka minimum trzy tygodnie przerwy od gry. Tak uważa dziennik "Mundo Deportivo", z którego informacji wynika, że ucierpiał mięsień czworogłowy uda zawodnika Barcelony. Z kolei "Catalunya Radio" przewiduje, że Hiszpan może wypaść z gry nawet na cztery tygodnie.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jeśli potwierdzą się doniesienia hiszpańskich mediów, to Pedri na pewno przegapi spotkanie ligowe z Cadiz (19 lutego), rewanż z Manchesterem United w Lidze Europy (23 lutego), mecz z Almerią (26 lutego), El Clasico przeciwko Realowi Madryt w półfinale Pucharze Króla (2 marca) i ligową potyczkę z Valencią (5 marca). Pod znakiem zapytania stoją mecze w La Liga z Athletikiem (12 marca) i kolejny klasyk z "Królewskimi" (19 marca).

W tym sezonie Pedri wystąpił w 30 spotkaniach FC Barcelony, w których strzelił siedem bramek.