To koniec. Barcelona pożegna swoją legendę. Beckham wkracza do walki

Sergio Busquets nie otrzyma propozycji nowej umowy od FC Barcelony i odejdzie z klubu po zakończeniu tego sezonu - poinformowało "Mundo Deportivo". "Sport" dodał, że pewny pozyskania zawodnika jest Inter Miami, czyli klub Davida Beckhama.

Przyszłość Sergio Busquetsa w FC Barcelonie od dawna stała pod znakiem zapytania. Kontrakt 34-latka wygasa wraz z zakończeniem obecnego sezonu i nie wiadomo było, czy klub zdecyduje się na jego przedłużenie. W ostatnim czasie zawodnika mocno chwalił trener drużyny - Xavi - więc można było przypuszczać, że klub spróbuje dogadać się z piłkarzem.

Zobacz wideo Ból głowy PZPN-u przed meczem z Albanią. Znamy kluczowy termin

Ale zdaniem "Mundo Deportivo" przyszłość Busquetsa jest już jasna i nie jest związana z FC Barceloną. Piłkarz nie otrzymał propozycji nowej umowy i wszystko wskazuje na to, że to już się nie zmieni. W ostatnim czasie klub zaproponował nowy kontrakt Sergiemu Roberto, który ma tego samego agenta co Busquets.

Busquets odejdzie z FC Barcelony

"Mundo Deportivo" przekonuje, że Roberto otrzymał propozycję rocznego przedłużenia kontraktu o rok z opcją przedłużenia na jeszcze jeden sezon. Na podobne rozwiązanie miał liczyć Busquets, ale wygląda na to, że będzie musiał rozejrzeć się za nowym klubem. 

Zawodnik Sportingu nie pozwala koledze wykonać rzutu karnegoKuriozalna sytuacja w Portugalii. Przeraźliwe gwizdy na własnego piłkarza [WIDEO]

A ze znalezieniem go raczej nie będzie miał problemów, bo zainteresowanych nie brakuje. O Hiszpana bardzo mocno zabiega klub MLS - Inter Miami - którego właścicielem jest David Beckham. Kataloński "Sport" napisał nawet, że Anglik jest przekonany, iż Busquets wzmocni jego drużynę latem.

Beckham i jego współpracownicy rozpoczęli budowę drużyny na kolejny rok i Hiszpan ma być największym wzmocnieniem i gwiazdą zespołu. Przynajmniej na kolejny sezon. "Sport" przekonuje, że Beckham wciąż nie zrezygnował z Lionela Messiego i wciąż liczy na to, że Argentyńczyk w końcu trafi do jego klubu.

ONZ wydała oświadczenie ws. powrotu sportowców z Rosji i Białorusi"Nikt nie może być dyskryminowany". ONZ wstawia się za Rosją. Kompromitacja

Busquets trafił do FC Barcelony w 2005 r., w wieku 17 lat. W pierwszej drużynie rozegrał 706 meczów, w których strzelił 18 goli. Z klubem zdobył m.in. osiem mistrzostw Hiszpanii i trzy Ligi Mistrzów. Busquets to też mistrz Europy z 2012 r. oraz mistrz świata z 2010 r. 

Więcej o: