Arcyważna informacja dla Barcelony. Sąd wydał decyzję. Nagły zwrot ws. transferu

Gavi może zostać zarejestrowany jako piłkarz pierwszego zespołu FC Barcelony. To pokłosie decyzji podjętej przez jeden z sądów w Barcelonie. Klub ma na to czas do czasu zamknięcia zimowego okna transferowego.

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy na Sport.pl, że FC Barcelona nie może zarejestrować kontraktu Gaviego w ramach pierwszego zespołu. Powodem było nieprzestrzeganie wytycznych finansowych narzuconych przez LaLiga. Operację chciano przeprowadzić latem i do tego czasu pomocnik formalnie miał być graczem drużyny młodzieżowej. Na kilka godzin przed zamknięciem okienka transferowego nastąpił zwrot w tej sprawie. 

Zobacz wideo Ból głowy PZPN-u przed meczem z Albanią. Znamy kluczowy termin

Sąd poparł wniosek FC Barcelony w sprawie Gaviego

W godzinach popołudniowych FC Barcelona opublikowała komunikat, w którym informuje o możliwości zarejestrowania Gaviego, jako piłkarza pierwszego zespołu.

"Sąd Gospodarczy nr 10 w Barcelonie podjął decyzję o wyrażaniu zgody na "wezwanie Hiszpańskiej Ligi Piłkarskiej (LFP)" do zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby zawodnik Pablo Paez "Gavi" mógł zostać zarejestrowany jako zawodnik pierwszego zespołu FC Barcelony przed zamknięciem zimowego rynku transferowego do godziny 23:59" - czytamy w komunikacie klubu.

Decyzja została podjęta po wniosku, który kataloński klub złożył w miniony piątek. LaLiga została powiadomiona o werdykcie wydanym przez sąd, a piłkarz może być teraz zarejestrowany jako zawodnik pierwszego zespołu. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Dziennikarz Gerard Romero poinformował już, że agent zawodnika przybył do biur FC Barcelony, w celu zarejestrowania go jako gracza seniorskiej drużyny.

Gavi zadebiutował w seniorskim zespole FC Barcelony w sierpniu 2021 roku i niemal od razu stał się bardzo ważną postacią drużyny. Jego postawa została wynagrodzona nowym kontraktem, który zagwarantował mu znaczną podwyżkę zarobków. Umowa obowiązuje do końca czerwca 2026 r. W obecnym sezonie Hiszpan zagrał 26 meczów dla FC Barcelony, strzelił w nich jednego gola oraz zaliczył pięć asyst.

Więcej o: