Wiadomo, kiedy FC Barcelona pozna rywala w półfinale Pucharu Króla

W poniedziałek 30 stycznia piłkarze FC Barcelony poznają swojego rywala w półfinale Pucharu Króla. Wtedy właśnie odbędzie się losowanie par.

Piłkarze FC Barcelony w środowy wieczór zostali pierwszą drużyną, która awansowała do półfinału Pucharu Króla. Drużyna trenera Xaviego pokonała przed własną publicznością Real Sociedad 1:0. W drugim środowym ćwierćfinale Osasuna zremisowała z Sevillą 1:1. W 71. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Chimy Avila, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Youssef En Nesyri. W dogrywce, w 99. minucie gola strzelił Ez Abde i Osasuna wygrała mecz 2:1 i awansowała do półfinału.

Lewandowski nie strzelił, Dembele bohaterem. Barcelona w półfinale Pucharu KrólaLewandowski nie strzelił, Dembele bohaterem. Barcelona w półfinale Pucharu Króla

Barcelona zagra w półfinale Pucharu Króla. Rywal będzie znany w poniedziałek

W czwartek odbędą się dwa kolejne mecze ćwierćfinałowe: o godz. 20: Valencia - Athletic Bilbao, a o godz. 21 wielki hit: Real Madryt - Atletico Madryt.

Losowanie par półfinałowych Pucharu Króla zaplanowano na poniedziałek, 30 stycznia. W półfinałach rywalizacja odbywać się będzie już w dwumeczach. Mecze zaplanowane są na 7-9 lutego oraz 1-3 maja. Jeśli w tej fazie znajdzie się Real Madryt, to ich pierwszy mecz zostanie przełożony. Mistrzowie Hiszpanii grają bowiem wtedy w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Były zawodnik Legii i Jagiellonii zapowiadał wielki powrót. Obrał jednak inny kierunekByły zawodnik Legii i Jagiellonii zapowiadał wielki powrót. Obrał jednak inny kierunek

Finał Pucharu Króla odbędzie się 6 maja w Sewilli. Obrońcą trofeum jest Real Betis. Najwięcej zwycięstw w tych rozgrywkach ma FC Barcelona (31).