Lewandowski nie mógł trafić gorzej. Jest decyzja ws. najbliższego meczu Barcelony

Jesus Gil Manzano poprowadzi ćwierćfinał Pucharu Króla pomiędzy FC Barceloną a Realem Sociedad. To nie najlepsze wiadomości dla Roberta Lewandowskiego, ponieważ właśnie ten arbiter pokazał mu czerwoną kartkę w meczu z Osasuną Pampeluna. - To będzie jeden z obrazków tego meczu - piszą hiszpańscy dziennikarze.

Robert Lewandowski został zawieszony na trzy mecze ligi hiszpańskiej po tym, jak 8 listopada ubiegłego roku otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Osasuną Pampeluna. Polski napastnik przy zejściu wykonał gest dotknięcia nosa, który miał być skierowany do Xaviego Hernandeza, a nie do sędziego. - Nic się nie stało z arbitrem. Powód, dla którego ukarali mnie na aż trzy mecze zawieszenia, nie miał nic wspólnego z sędzią, a ze mną i z trenerem - mówił Lewandowski w rozmowie z dziennikiem "Sport". Czerwoną kartkę Lewandowskiemu wówczas pokazał Jesus Gil Manzano.

Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Złe wiadomości dla Lewandowskiego. Nielubiany sędzia poprowadzi najbliższy mecz Barcelony

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF) poinformowała o wyborze sędziów na środowe i czwartkowe mecze Pucharu Króla. FC Barcelona zagra w ćwierćfinale rozgrywek z Realem Sociedad, a rozjemcą tego spotkania będzie właśnie Jesus Gil Manzano. To mogą być złe informacje dla Roberta Lewandowskiego, ponieważ to właśnie on pokazał Polakowi czerwoną kartkę z Osasuną Pampeluna. To z tego powodu Lewandowski obecnie "odbębnia" trzy mecze kary w lidze hiszpańskiej.

Hiszpańskie media nie przeszły obojętnie wobec takiej decyzji federacji i piszą o ponownym spotkaniu Jesusa Gila Manzano z Robertem Lewandowskim. "Gil Manzano będzie sędziował kolejne spotkanie Barcelony 2,5 miesiąca po wyrzuceniu Roberta Lewandowskiego" - pisze dziennik "Sport". "To będzie jeden z obrazków tego meczu" - dodaje "Mundo Deportivo". Warto dodać, że poza Robertem Lewandowskim czerwoną kartkę w meczu z Osasuną Pampeluna zobaczył Gerard Pique, siedzący na ławce rezerwowych.

Mecz FC Barcelony z Realem Sociedad w ćwierćfinale Pucharu Króla odbędzie się w środę, 25 stycznia o godz. 21. Robert Lewandowski powinien wystąpić w tym spotkaniu od początku. Polski napastnik będzie jeszcze niedostępny w lidze hiszpańskiej na wyjazdowy mecz z Gironą (28 stycznia, godz. 16.15) i wróci do gry 1 lutego, gdy podopieczni Xaviego Hernandeza zagrają też na wyjeździe z Realem Betis.

Więcej o: