Pusta bramka Realu, a on spudłował. "Piłkarskie jaja" w hiszpańskim hicie [WIDEO]

Villarreal pokonał Real Madryt 2:1, ale zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. W końcówce meczu Arnaut Danjuma stanął przed doskonałą okazją do strzelenia gola, ale nie trafił z dystansu do pustej bramki. Trener Villarrealu nie mógł uwierzyć w to pudło i złapał się za głowę.

W sobotę Villarreal podejmował na własnym stadionie Real Madryt w 16. kolejce La Ligi. Faworytem tego starcia była drużyna Carlo Ancelottiego, ale spotkanie nie układało się po jej myśli. W 47. minucie Villarreal objął prowadzenie po golu Yeremy'ego Pino. Niedługo później Karim Benzema wyrównał stan rywalizacji, ale po trzech minutach Gerard Moreno zdobył kolejną bramkę dla gospodarzy.

Arnaut Danjuma nie trafił do pustej bramki w meczu z Realem

Villarreal w końcówce meczu mógł powiększyć prowadzenie. W ósmej minucie doliczonego czasu Real Madryt wykonywał rzut rożny, a Thibaut Courtois pobiegł w pole karne rywala, aby pomóc kolegom. Po stałym fragmencie gry piłkę szybko przejął Arnaut Danjuma i ruszył z nią w kierunku pustej bramki. Francuz oddał strzał z dystansu, ale fatalnie spudłował i piłka przeleciała obok słupka. Trener Villarrealu Quique Setien nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył i złapał się aż za głowę.  "Piłkarskie jaja" - czytamy we wpisie Canal + Sport.

Pudło Danjumy nie przyniosło przykrych konsekwencji i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Villarrealu 2:1. Dzięki temu niedawny rywal Lecha Poznań w Lidze Konferencji tymczasowo awansował na piąte miejsce w tabeli. Do tej pory uzbierał 27 punktów.

Porażka w tym meczu nieco skomplikowała sytuacje Realu, który po trwającej kolejce może tracić do FC Barcelony trzy punkty. Wszystko zależy od niedzielnego spotkania drużyny Xaviego z Atletico Madryt

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeszcze przed początkiem meczu Realu z Villarrealem wiadome było, że to spotkanie przejdzie do historii. Portal Cadena SER zauważył, że mistrz Hiszpanii po raz pierwszy od 121 lat nie wystawił w wyjściowym składzie żadnego Hiszpana.