Kolejne prawa do meczów Lewandowskiego rozstrzygnięte. Jest szansa na El Clasico i trofeum dla Polaka

Kacper Sosnowski
Oficjalnej informacji na razie nie ma, ale według naszych ustaleń rozstrzygnęła się już kwestia tego, kto przez najbliższe lata będzie pokazywał w Polsce mecze o Superpuchar Hiszpanii. Jak usłyszeliśmy, przetarg wygrał ten sam nadawca, co ostatnio.

Miniturniej o Superpuchar Hiszpanii powinien zatem pozostać na kanałach Eleven Sports. Miniturniej, bo od 2020 roku grają w nim cztery drużyny (mistrz i wicemistrz Hiszpanii oraz finaliści Pucharu Króla). Kilkudniowa impreza odbywa się w Arabii Saudyjskiej i tak też ma być w tym roku. Zaplanowano ją między 11 a 15 stycznia.

Zobacz wideo Lekcja futbolu, momentalnie upokorzenie. "Ole, ole, ole" na trybunach

Status quo w hiszpańskich pucharach?

Oficjalnej informacji dotyczącej jego nadawcy w Polsce jeszcze nie ma, ale rozpoczęty na jesieni przetarg już się zakończył. W Polsce, o czym informowaliśmy, zainteresowanie meczami hiszpańskich drużyn było większe niż zwykle, głównie za sprawą transferu do Barcelony Roberta Lewandowskiego. W sprawie meczów pucharowych z Hiszpanii powinniśmy mieć zatem status quo z poprzednich sezonów. Prawa na pokazywanie Pucharu Króla na trzy lata - o czym już informowaliśmy - zabezpieczyła sobie TVP, a według wszelkich sygnałów rozgrywki o Superpuchar pozostaną w Eleven. Też na okres minimum trzech lat.

Dodajmy, że Superpuchar Hiszpanii to może być pierwsze trofeum, które w koszulce Barcelony podniesie Robert Lewandowski. Choć Polak jest zawieszony na trzy mecze w lidze (za czerwoną kartkę i gest w kierunku sędziego), to w rozgrywkach o puchary wykluczenie nie obowiązuje. Barcelona swój pierwszy mecz w Superpucharze rozegra 12 stycznia. Jej rywalem będzie zdobywca krajowego pucharu Betis. Dzień wcześniej Real Madryt zagra z ubiegłorocznym finalistą Pucharu Króla Valencią.

Kibice liczą zatem, że w finale Superpucharu (15 stycznia) dojdzie do El Clasico i będzie można emocjonować się dodatkową w tym sezonie potyczką Barcelony z "Królewskimi".

Dodajmy, że wszystkie mecze Superpucharu, które odbędą się na Stadionie Króla Fahda w Rijadzie przewidziano na 20.00 czasu środkowoeuropejskiego. Hiszpańska federacja tak zaplanowała kalendarz na pucharowe dni, by mecze o trofeum nie pokrywały się rywalizacją ligową.

Rok temu trofeum zgarnął Real, który w finale pokonał 2:0 Athletic Bilbao.

Najbliższe mecze FC Barcelony (z możliwym udziałem Roberta Lewandowskiego)

4.01,  Intercity - FC Barcelona (1/16 finału Pucharu Króla)
12.01, Betis Sevilla - FC Barcelona (półfinał Superpucharu Hiszpanii)
15.01, Real/Valencia - FC Barcelona (ew. finał Superpucharu Hiszpanii)

Więcej o: