Barcelona ma problem. Gavi nie może dołączyć do pierwszej drużyny

FC Barcelona ma kolejne kłopoty dotyczące Finansowego Fair Play. Jak podaje "Marca", klub w dalszym ciągu nie może zarejestrować w pierwszej drużynie Gaviego.

FC Barcelona latem wydała ponad 100 milionów euro, by odpowiednio wzmocnić skład. Na Camp Nou przeprowadzili się m.in. Robert Lewandowski, Raphinha, czy Jules Kounde. Transfery te przełożyły się niemal od razu na znaczną poprawę wyników, ale zrodziły też nowe problemy. Klub ma poważne problemy ze spełnieniem wymogów Finansowego Fair Play. 

Zobacz wideo Kamil Glik wrócił do domu. Nagrano reakcje jego córek, gdy go zobaczyły

Kolejne kłopoty FC Barcelony z Finansowym Fair Play. Gavi nie może zostać zarejestrowany w pierwszej drużynie

Jak podaje "Marca", właśnie przez naruszenie zasad FFP "Barca" nie może w dalszym ciągu zarejestrować w pierwszej drużynie Gaviego. Rewelacyjny 18-latek do tej pory zarejestrowany był w zespole rezerw. Odgrywa jednak coraz większą rolę w ekipie prowadzonej przez Xaviego Hernandeza, a we wrześniu podpisał długoletni kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. Władze klubu liczyły, że zimą uda się oficjalnie awansować piłkarza. W mediach społecznościowych pojawiały się materiały, z których wynikało, że wszystko jest gotowe. Gavi dostał nawet nowy numer, zamienił "30" na "6". 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na razie jednak nic z tego. "Marca" podaje, że Barcelona zwyczajnie nie ma w tej chwili miejsca w budżecie płacowym. By Gavi mógł zostać zarejestrowany w pierwszej drużynie, ktoś musi z niej odejść. Zwłaszcza że przejście piłkarza o szczebel wyżej wiąże się też ze znaczną podwyżką. Nie wiadomo, o jakich kwotach mowa. Pewne jest, że w styczniu w klubie dojdzie do kolejnych porządków, by zrobić miejsce dla zawodnika, który ma być przyszłością klubu. 

Gavi uważany jest za jeden z największych talentów hiszpańskiego i europejskiego futbolu. Świadczy o tym chociażby fakt, że w tym roku odebrał Trofeum Kopy dla najlepszego młodzieżowego zawodnika roku podczas gali Złotej Piłki. Przed przerwą na mistrzostwa świata środkowy pomocnik zdążył wystąpić w 19 meczach FC Barcelony. Zaliczył w nich jedną asystę. 

"Barca" po 14 kolejkach jest liderem La Liga z przewagą dwóch punktów nad Realem Madryt. Kataloński klub do rywalizacji wróci 31 grudnia. Wówczas zmierzy się u siebie w derbach z Espanyolem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.