Real Madryt planuje spektakularny transfer. "Wstrząśnie fundamentami"

Real Madryt ma nowy cel transferowy. Florenrino Perez już w styczniowym oknie transferowym chce sprowadzić Nico Williamsa, który pokazał się z bardzo dobrej strony podczas munidalu w Katarze. Kwota wykupu skrzydłowego z Athletic Bilbao to 50 milionów euro.

Real Madryt przygotowuje się do przeprowadzenia transferu, który "wstrząśnie fundamentami ligi hiszpańskiej". Tak uważają dziennikarze "Sportu", którzy jako jedni z pierwszych donoszą o zainteresowaniu mistrzów Hiszpanii Nico Williamsem. 20-letni skrzydłowy stał się pożądanym zawodnikiem dzięki udanemu występowi na mistrzostwach świata w Katarze. 

Zobacz wideo Sérgio Batata: W Brazylii w końcu głośno zaczyna się mówić, że jesteśmy faworytem do złota

Real Madryt ma nowy priorytet transferowy. Młoda gwiazda reprezentacji Hiszpanii za 50 milionów euro

Reprezentacja Hiszpanii wprawdzie może mówić o kompromitacji, jeśli spojrzymy na jej wynik. Odpadnięcie już w 1/8 finału i to ze znacznie niżej notowaną drużyną Maroka. Wcześniej porażka z Japonią w grupie i awans tylko z drugiego miejsca. Nico Williams jednak nie zawinił. W krótkim czasie, jaki dostał od Luisa Enrique (rozegrał 145 minut - red.), pokazał, że posiada wielkie umiejętności. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Willams przejawiał już ogromny potencjał grając w barwach Athletic Bilbao. Mundial to jednak największe z możliwych "okno wystawowe" dla piłkarzy. Skrzydłowy zwrócił uwagę kilku topowych klubów. Niedawno pojawiły się pogłoski o zainteresowaniu Liverpoolu, a teraz faworytem w wyścigu o zakontraktowanie młodego gracza ma być Real Madryt.

Zdaniem "Sportu" Nico Williams w krótkim czasie stał się priorytetem transferowym Realu na styczniowe okno transferowe. W obliczu częstych kontuzji Karima Benzemy drużynie potrzebny jest nowy zawodnik ofensywny. Florentino Perez podobno zapragnął, by był nim właśnie Williams. Miałby on szaleć na prawym skrzydle, a Vinicius Junior na lewym.

Marzenie Pereza nie będzie jednak łatwe do zrealizowania. Athletic Bilbao doskonale zdaje sobie sprawę z wartości piłkarza. Baskowie nie zamierzają wypuszczać swojej gwiazdy za kwotę mniejszą, niż wpisana w klauzuli wykupu. Ta opiewa natomiast podobno na 50 milionów euro. Real Madryt musi przygotować się zatem na spory wydatek, jeśli chce sfinalizować transfer

Nico Williams w tym sezonie rozegrał dla drużyny z Bilbao 15 spotkań. Strzelił w nich cztery gole i zaliczył tyle samo asyst. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA