Real Madryt idzie na całość. 90 mln euro za gwiazdę MŚ 2022

Real Madryt już szykuje się do letniego okna transferowego, w którym głównym celem ma być sprowadzenie Josko Gvardiola. Chorwacki obrońca zachwyca świat na mistrzostwach świata, więc Florentino Perez jest w stanie wyłożyć 90 milionów euro, by mieć go w klubie. W grze pozostaje inny wielki klub.

Josko Gvardiol od lipca 2021 roku pozostaje piłkarzem RB Lipsk, gdzie trafił z Dinama Zagrzeb. Środkowy obrońca stanowi o sile defensywny niemieckiego zespołu, a od początku mistrzostw świata w Katarze jest liderem obrony reprezentacji Chorwacji. Za sprzedaż piłkarza urodzonego w 2002 roku Lipsk chciałby zarobić około 100 milionów euro, więc Real Madryt planuje zbliżyć się do tej sumy. 

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w dupie. Mocne kulisy

Real Madryt planuje kupić Josko Gvardiola. Na stole 90 milionów euro

Jeszcze przed mistrzostwami świata w Katarze angielskie media pisały o zainteresowaniu Josko Gvardiolem ze strony Chelsea. Londyński klub rzekomo planował zapłacić Lipskowi 60 milionów euro, a więc tyle, ile wynosi wartość zawodnika według portalu Transfermarkt. Cenę obrońcy podbija jednak świetna postawa na mundialu. 

Gvardiol do tej pory zagrał we wszystkich czterech spotkaniach reprezentacji Chorwacji na mistrzostwach świata. Na boisku spędził 100 procent możliwych do rozegrania minut i miał znaczny wkład w jedynie dwa gole stracone przez drużynę Zlatko Dalicia. Postawa 20-latka przyciąga uwagę wielkich klubów, a włoski dziennikarz Alferdo Pedulla informuje o zainteresowaniu ze strony Realu Madryt. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zdaniem Pedulli madrytczycy są w stanie zapłacić za środkowego obrońcę 90 milionów euro, co zbliża się do kwoty żądanej przez RB Lipsk. Ponadto ważnym elementem negocjacji mają być namowy ze strony reprezentacyjnego kolegi Luki Modricia, który od lat jest jednym z najważniejszych piłkarzy Chorwacji i Realu. Do możliwego transferu mogłoby dojść już latem. Kontrakt Gvardiola z RB Lipsk obowiązuje do końca czerwca 2027 roku, co z pewnością podbija jego cenę. 

Josko Gvardiol i reprezentacja Chorwacji pokonali w rzutach karnych reprezentację Japonii i w 1/4 mistrzostw świata w Katarze zmierzą się z Brazylią. Spotkanie zaplanowano na piątek 9 grudnia o godzinie 16:00. Mecz odbędzie się na Education City Stadium w Ar-Rajjan. 

Więcej o: