Media: Wielka gwiazda sportu miałaby zastąpić Pereza w roli prezesa Realu. Ależ to byłby hit

Florentino Perez zastąpiony przez Rafaela Nadala - zdaniem hiszpańskich mediów taka zmiana na fotelu prezesa Realu Madryt jest możliwa. Jeśli jednak w ogóle do niej dojdzie, to dopiero za kilka lat.

Florentino Perez od blisko 20 lat pełni funkcję prezesa Realu Madryt. Jego pierwsza kadencja trwała w latach 2000-2006 i stała pod znakiem budowy gwiazdorskiej drużyny, znanej jako "Galacticos". Pod względem sukcesów nie może się jednak równać z drugą (od 2009 do dziś), gdy postawiono na utrzymywanie konkurencyjności składu, nawet kosztem rozstania z zasłużonymi gwiazdami (m.in. Iker Casillas, Cristiano Ronaldo czy Sergio Ramos).

Zobacz wideo Polska poza mundialem. Jaki to był dla nas turniej?

Czas Pereza w Realu Madryt dobiega końca? Mógłby go zastąpić Rafael Nadal

Liczne sukcesy sprawiają, że do 2025 roku, gdy odbędą się kolejne wybory prezesa (wyboru dokonują kibice), Perez raczej nie będzie musiał obawiać się o posadę. Ma też wysokie szanse na reelekcję, ale choćby ze względu na wiek (75 lat) może już rozglądać się za następcą.

Dziennik "Sport" informuje, że mógłby nim zostać Rafael Nadala. Jest on wielkim fanem zespołu i, gdy ma czas, pojawia się na jego meczach. Tak było choćby podczas ostatniego finału Ligi Mistrzów, gdy skorzystał z tego, że mecz odbywał się w tym samym mieście (Paryż), co French Open, w którym wówczas rywalizował. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tenisista od 2011 roku jest też ambasadorem klubu i wydaje się być chętny na objęcie bardziej prestiżowego i wymagającego stanowiska. - Jeśli pytacie, czy chciałbym zostać prezesem Realu, moja odpowiedź może być wyłącznie pozytywna - powiedział "Sportweek" w 2019 r. Jednocześnie podkreśla, że niczego nie obiecuje, zwłaszcza że Perez radzi sobie w tej roli bardzo dobrze. - Real ma świetnego prezesa, który jest w stanie zagwarantować fanom wspaniałą przyszłość - dodał.

Kiedy ewentualnie można byłoby się spodziewać, że Nadal zostanie prezesa Realu? "Sport" wskazuje, że taka zmiana mogłaby zajść dopiero za kilka lat, nawet dopiero w 2031 r. Na dziś wydaje się, że zarówno on, jak i Perez jeszcze nie potrzebują zmian. 

W trakcie pierwszej kadencji Pereza Real zdobył dwa mistrzostwa Hiszpanii, Ligę Mistrzów czy Puchar Interkontynentalny. Od kiedy wrócił na stanowisko prezesa, klub sięgnął po pięć mistrzostw kraju, dwa krajowe puchary, pięć Lig Mistrzów czy cztery Klubowe Mistrzostwa Świata.

Więcej o: