Hiszpanie podjęli decyzję ws. dyskwalifikacji Roberta Lewandowskiego

Komisja Odwoławcza RFEF (Hiszpańska Federacja Piłkarska) odrzuciła odwołanie FC Barcelony w sprawie zawieszenia nałożonego na Roberta Lewandowskiego za czerwoną kartkę w spotkaniu z Osasuną Pampeluna. Polak będzie zmuszony pauzować trzy spotkania.

Przypomnijmy: Robert Lewandowski został ukarany czerwoną kartką, w skutek dwóch żółtych, w ostatnim spotkaniu ligowym przed mistrzostwami świata w Katarze. Rywalem Barcelony była Osasuna Pampeluna. Najwięcej kontrowersji wzbudziło nawet nie samo ukaranie Polaka, co jego zachowanie po decyzji sędziego. Jego zdaniem, oraz komisji dyscyplinarnej, było to podważenie arbitra.

Zobacz wideo Polska poza mundialem. Jaki to był dla nas turniej?

Apelacja odrzucona. Lewandowski wróci do gry 22 stycznia

To kosztowało napastnika dodatkowe dwa mecze zawieszenia. W sumie trzy - jedno z urzędu za czerwoną kartkę, plus dwa za gest. Klub odwołał się od decyzji, lecz w poniedziałek 5 grudnia hiszpańskie media potwierdziły, że skarga została odrzucona przez Komisję Odwoławczą RFEF - Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. 

Barcelona i Real wspólnie bojkotują spotkanie La LigaReal Madryt i Barcelona zjednoczone. Razem bojkotują decyzję La Liga. "Nielegalne"

Robert Lewandowski będzie pauzował trzy mecze, więc do gry wróci dopiero 22 stycznia. Opuści bardzo istotne starcia - derby z Espanyolem oraz wyjazdowe mecze z Atletico Madryt i Realem Betis. Barcelona jest liderem rozgrywek La Liga po 14. kolejkach. Ma dwa punkty przewagi nad Realem Madryt. Reprezentant Polski miał w tym duży udział, gdyż w tym czasie zdobył aż trzynaście bramek i zanotował cztery asysty. Jest liderem klasyfikacji strzelców. 

Więcej o: