"Utopia" - "Marca" daje dwa powody, dlaczego Messi nie wróci do Barcelony

"Powrót Lionela Messiego do FC Barcelony to utopia" - poinformował dziennik "Marca". Argentyńczyk latem albo przedłuży kontrakt z PSG, albo wyjdzie do USA.

- Nie wypowiadam się na temat zawodników innych klubów - rzucił ostatnio prezydent FC Barcelony - Joan Laporta - spytany o możliwość powrotu do klubu Lionela Messiego. Hiszpański dziennik "Marca" szybko wyjaśnił wypowiedź Laporty.

Zobacz wideo Michniewicz zażartował z reprezentanta Polski: Ty to jesteś tylko bogaty

"Nie powiedział tak przez grzeczność. On w tej sprawie nie ma nic do przekazania. Nic się w niej nie dzieje" - czytamy w dzienniku. "Marca" nie zostawiła wątpliwości: szanse na powrót Messiego do FC Barcelony są nikłe. "Powrót Messiego to utopia" - czytamy już w nagłówku artykułu.

Portugalia dała pokaz jedności drużynyPortugalia dała pokaz jedności drużyny

Dziennik podaje dwa powody takiego stanu rzeczy. Pierwszym są chłodne relacje Messiego z Laportą. Zawodnik wciąż nie zapomniał szefowi FC Barcelony, że ten dopuścił do jego odejścia z klubu latem 2021 r. Messi miał ostro posprzeczać się z Laportą i chociaż od tamtych wydarzeń minęło już sporo czasu, to stosunki obu panów w ogóle się nie poprawiły.

"Powrót Messiego do Barcelony to utopia"

Drugim powodem, dla którego powrót Argentyńczyka wydaje się niemożliwy, są finanse FC Barcelony. Klub wciąż ma wielkie długi, a jego sytuacji ekonomicznej nie poprawiła słaba postawa w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Drużyna Xaviego nie awansowała do 1/8 finału rozgrywek, co mocno uderzy w i tak niepewny już budżet.

Hiszpańskie media przekonują, że Messi decyzję nt. swojej przyszłości podejmie dopiero w przyszłym roku. Na ten moment Argentyńczyk ma rozważać jedynie dwie opcje: albo przedłuży kontrakt z Paris Saint-Germain, albo przeprowadzi się do USA, gdzie czeka na niego kontrakt w Interze Miami.

W ostatnich dniach media rozpisywały się o tym, że Messi już zdecydował się na przeprowadzkę do USA, ale ostatecznie miało się to okazać nieprawdą. Argentyńczyk jeszcze nie zdecydował, czy po sezonie będzie kontynuował karierę w Europie.

Anthony Davis oraz młody chłopakJednym rzutem zarobił na mieszkanie. A później utonął w objęciach idola [WIDEO]

Kontrakt Messiego w PSG wygasa 30 czerwca przyszłego roku. W obecnym sezonie zawodnik zagrał w 19 meczach, strzelił 12 goli, miał 14 asyst.

Więcej o: