Lewandowski ukarany, Laporta reaguje. "To nie ma sensu"

- Zawieszenie Roberta Lewandowskiego na trzy mecze? To nie ma żadnego sensu, jesteśmy tym faktem bardzo zdenerwowani. Co najwyżej Robert Lewandowski powinien był otrzymać zawieszenie na jeden mecz - powiedział Joan Laporta, prezes Barcelony w rozmowie z hiszpańskimi dziennikarzami.

Robert Lewandowski dostał czerwoną kartkę w meczu Barcelony z Osasuną Pampeluna (2:1), czyli tuż przed przerwą na mistrzostwa świata w Katarze. Sędzia Gil Manzano odnotował gest Polaka po zejściu z boiska (dotknięcie nosa), przez co władze ligi zdecydowały się zawiesić go na trzy mecze. FC Barcelona odwołała się od kary dla Roberta Lewandowskiego, o czym poinformowała w oficjalnym komunikacie. - Ten gest był skierowany w kierunku trenera. Rozmawialiśmy o tym tydzień temu i, niestety, we wtorek taka sytuacja miała miejsce - tłumaczył Lewandowski.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Laporta mówi o zawieszeniu Roberta Lewandowskiego. "To nie ma żadnego sensu"

Joan Laporta spotkał się z hiszpańskimi dziennikarzami w trakcie charytatywnego turnieju golfowego w klubie Sant Cugat. Prezes FC Barcelony odniósł się do trzymeczowego zawieszenia Roberta Lewandowskiego w lidze hiszpańskiej. - To nie ma żadnego sensu, jesteśmy tym faktem bardzo zdenerwowani. Co najwyżej Robert Lewandowski powinien był otrzymać zawieszenie na jeden mecz, a nie na trzy - powiedział.

Joan Laporta odniósł się też do kwestii potencjalnych transferów i przyznał, że jakiekolwiek ruchy w styczniu przyszłego roku nie muszą być konieczne. - Wykonaliśmy latem dobrą pracę, podpisaliśmy kontrakty, więc w zasadzie w styczniu nie musimy nic robić. Finansowe Fair Play? Obecnie obowiązuje nas zasada 1:1, ale od lata wrócimy do zasady 4:1 (żeby wydać 1 euro, trzeba zarobić 4 euro) - dodał prezes Barcelony.

FC Barcelona zakończyła pierwszą część sezonu jako lider ligi hiszpańskiej z 37 punktami i dwoma punktami przewagi nad Realem Madryt. Barcelona rozpocznie zmagania po katarskim mundialu 31 grudnia, kiedy to zagra derbowy mecz na Camp Nou z Espanyolem. Robert Lewandowski wróci do gry na półfinałowe spotkanie Superpucharu Hiszpanii z Realem Betis (12 stycznia), a w Primera Division najwcześniej zagra 22 stycznia w starciu z Getafe - wcześniej musi pauzować w meczach z Espanyolem, Atletico Madryt oraz Realem Betis.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.