Lewandowski zrezygnował z wielkich pieniędzy. Niemcy ujawniają

Robert Lewandowski mocno postarał się latem, by trafić do FC Barcelony. Kilka miesięcy od transakcji na jaw wychodzą nowe fakty. Jak podaje "Sport Bild", Polak zrezygnował z 10 milinów euro ustalonej pensji. Na ustępstwa poszedł też jego agent.

Robert Lewandowski po ośmiu latach opuścił Bayern Monachium i przeniósł się do FC Barcelony. O transfer nie było łatwo. Niemcy nie chcieli oddawać swojego najlepszego napastnika za bezcen. Po tygodniach negocjacji w końcu osiągnęli zadowalającą cenę. Katalończycy musieli zapłacić 45 milionów bazowej kwoty plus kolejne 5 milionów w bonusach. 

Zobacz wideo Michniewicz reaguje: To są bzdury! Wszystko jest nagrane

Robert Lewandowski zrezygnował z wielkich pieniędzy, byle dołączyć do FC Barcelony. Niemcy ujawniają nowe fakty

Taka inwestycja mocno nadszarpnęła budżet pogrążonej w kryzysie finansowym FC Barcelony. Pierwotnie klub planował wydać na napastnika maksymalnie 35 milionów euro. Szybko z pomocą przyszedł jednak sam zainteresowany.

DLOKRZatrzymany działacz PZPN przerywa milczenie. Jasny przekaz. "W związku z tym oświadczam"

Jak ujawnia "Sport Bild", Robert Lewandowski zrzekł się znacznej części wynagrodzenia, obiecanego mu pierwotnie przez Katalończyków, byle sfinalizować transfer. Miał zrezygnować z 10 milionów euro z rocznej pensji. Co więcej, pomógł także jego agent, Pini Zahavi, który zgodził się na obniżkę prowizji. Można zatem powiedzieć, że piłkarz i jego współpracownik wyrównali "straty" Barcelony.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Inwestycja w Lewandowskiego zdecydowanie opłaciła się FC Barcelonie. Polak szybko odnalazł się w nowym otoczeniu i imponuje skutecznością. W 25 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił aż 19 goli. Z 13 bramkami jest liderem klasyfikacji strzelców La Liga. 

Jedynym cieniem na dotychczasowej współpracy, kładzie się słaby wynik drużyny w Lidze Mistrzów. Nawet skuteczność Lewandowskiego, nie była w stanie zapewnić Katalończykom awansu do 1/8 finału. Lepsze w fazie grupowej okazały się Bayern Monachium oraz Inter Mediolan. "Barca" na wiosnę zagra tylko w Lidze Europy. Jej przeciwnikiem w 1/16 finału będzie Manchester United. 

Oficjalny zegar odliczający czas do rozpoczęcia mundialu w Katarze. Doha, 14 października 2022 r.FIFA się złamała? Nagle zmieniła zdanie. Chodzi o tęczowe barwy

Więcej o: