Poważne problemy Pique. Kupił ziemię, gdzie odkryto... ponad 250 grobów

Na ziemiach kupionych kilka lat temu przez Gerarda Pique dokonano szokującego odkrycia. Na terenach, gdzie stoper FC Barcelony chciał postawić hotel, znaleziono ponad 250 grobów. Są one obecnie badane przez archeologów.

Gerard Pique jest już u schyłku swojej piłkarskiej kariery. Od kilku lat zawodnik myśli już o przyszłości i wkłada pieniądze w kolejne inwestycje. Jest m.in. właścicielem firmy z branży sportu i mediów, a także inwestował w klub z Andory i szkółkę piłkarską. Kupił także sporo ziem na terenie Hiszpanii.

Zobacz wideo Boniek: Jeśli tak, to Lewandowski powinien być drugi

Gerard Pique chciał wybudować hotel, a znaleziono groby. Co dalej z ziemiami?

W 2015 roku Pique kupił sporą działkę ziemi w Maladze z myślą, że w przyszłości postawi na niej luksusowy hotel z widokiem na plażę i morze. Teraz stoper napotkał niemały problem na tych terenach. Chodzi o 250 grobów, które znaleziono podczas prac budowlanych - informuje "Marca". Prace musiały zostać natychmiast przerwane.

Torre strzela, a potem ma kontuzje Huknął tak mocno, że... aż doznał kontuzji. Piękny gol i wielki pech [WIDEO]

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Archeologowie potwierdzili, że większość grobów jest pusta, jednak trwają badania, które dokładnie ustalą, z jakiej epoki mogą pochodzić znaleziska. Pierwsze oględziny świadczą o tym, że ich początki mogą sięgać XV wieku. - Prawdopodobnie nie były nigdy wykorzystywane. Jeżeli się to potwierdzi, to raczej nie będą miały dostatecznie duże wartości, by trzeba było je zachować - powiedział archeolog Alberto Cumpian w rozmowie z radiem Cadena SER.

Atletico Madryt - Real Madryt Niechlubny "rekord" Atletico Madryt. Dopiero pierwszy raz w historii

Zdaniem badacza, jeśli na terenie nic więcej nie zostanie znalezionego i potwierdzi się to, że grobowce są historyczne, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby piłkarz wybudował w tym miejscu hotel. Jeśli nie dojdzie do żadnych komplikacji, budowa ma zostać wznowiona w styczniu 2023 roku.

Więcej o: