Lewandowski doceniony za kluczową bramkę w ostatnim meczu. Zasłużenie

Robert Lewandowski znalazł się w najlepszej jedenastce 12. kolejki La Liga. Polak zdobył w 94. minucie zwycięskiego gola dla FC Barcelony. Wyróżnienie jest więc całkowicie zasłużone.

Robert Lewandowski zanotował świetne wejście do La Liga. Polak już kilkukrotnie ratował FC Barcelonę w trudnych chwilach. W 12 meczach ligi hiszpańskiej zdobył 13 bramek i zanotował 4 asysty. Jest liderem klasyfikacji strzelców w La Liga.

Robert Lewandowski w 11. kolejki La Liga. Hiszpanie docenili jego decydującą bramkę

Kiedy w sobotnim meczu FC Barcelony z Valencią wydawało się, że będzie remis 0:0, do akcji wszedł Robert Lewandowski. W 93. minucie wykorzystując zagranie Raphinhii wpakował piłkę do bramki i zapewnił swojej drużynie trzy punkty

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Analitycy z portalu WhoScored.com docenili postawę Polaka w meczu z Valencią i umieścili go w najlepszej jedenastce kolejki. Choć wystawiono mu stosunkowo niską notę (7,9) w porównaniu do innych piłkarzy, to jego obecność w tym zestawieniu jest jak najbardziej zasłużona. Ponadto Lewandowski to jedyny zawodnik FC Barcelony, który znalazł się w "11". Obok 34-latka najlepszym napastnikiem 12. serii gier został wybrany Enes Unal z Getafe.

Najlepszym bramkarzem 12. kolejki został wybrany David Soria, z Getafe a obrońcy, którzy znaleźli się w zestawieniu to Ruben Pena, Ruben Garcia (obaj Ossasuna), Alejandro Catena (Rayo Vallecano) oraz Alexandre Moreno (Real Betis). W linii pomocy autorzy zestawili Ezequiela Avillę, Moisesa Gomeza (obaj Ossasuna), Cesara de la Hoza (Almeria) oraz Alvaro Garcię (Rayo Vallecano).

Najbliższy mecz ligowy FC Barcelona rozegra w sobotę 5 listopada o 21:00. Rywalem Katalończyków będzie Almeria. W tabeli zespół Xaviego traci do prowadzącego Realu Madryt punkt.