Frustracja Lewandowskiego. Tak zareagował na podanie Dembele. Klops [WIDEO]

Robert Lewandowski w sobotę strzelił zwycięskiego gola dla FC Barcelony w meczu z Valencią CF. Polak jest prawdziwym liderem Barcelony, a partnerzy chętnie słuchają jego wskazówek. Opornie idzie to jednak Ousmane Dembele, na którego Lewandowski jest ewidentnie sfrustrowany.

W meczu z Valencią Xavi zdecydował na otoczenie Roberta Lewandowskiego dwoma skrzydłowymi - Ansu Fatim i Ousmane Dembele. Cała trójka jest najlepszymi strzelcami i asystentami Barcelony w obecnym sezonie, ale to Lewandowski jest szefem ofensywy i podopowiada kolegom, co mają robić na boisku. Czasem Polakowi brakuje już cierpliwości.

Zobacz wideo Spotkanie na szczycie w Rakowie. "Rywale aż kipieli"

Robert Lewandowski sfrustrowany grą Ousmane Dembele. Francuz nie rozumie 

Na YouTube pojawił się materiał pokazujący zachowania Roberta Lewandowskiego podczas spotkania z Valencią. Polski napastnik przed rozpoczęciem gry doradzał kolegom, motywował ich do działania. Lewemu obrońcy Balde Lewandowski przekazał: "dośrodkowanie i gol", a Frenkiemu de Jongowi, by zagrywał "piłkę z góry".

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W trakcie jeden z akcji Lewandowski próbował dogadać się z Ousmane Dembele, który podłączał się do gry prawą stroną boiska. Na materiale widać, jak Polak pokazuje Francuzowi dokładne miejsce, w które chce, by zagrać mu piłkę. Dembele nie posłuchał dobrej rady i szybko stracił piłkę, co spotkało się z wymowną reakcją kapitana reprezentacji Polski. W następnych akcjach Dembele aż dwukrotnie niedokładnie dośrodkowywał piłkę, co znów sfrustrowało Lewandowskiego. Polak pokazywał Dembele, w które miejsce powinien zagrywać futbolówkę, ale Francuz zdawał się tego nie zauważać. 

 

Współpraca pomiędzy Robertem Lewandowskim, a Ousmane Dembele nie ułożyła się w sobotnim meczu najlepiej, a Francuz opuścił boisko w 56. minucie gry i na boisku pojawił się Ferran Torres. Zwycięskiego gola dla Barcelony Lewandowski zdobył w 93. minucie gry po dośrodkowaniu Raphinhii.

Dla Roberta Lewandowskiego gol przeciwko Valencii był 13. w tym sezonie ligi hiszpańskiej. Polak nie tylko ma najwięcej goli ze wszystkich piłkarzy Barcelony, ale również jest liderem klasyfikacji strzelców La Liga. Drugi Borja Iglesias ma na koncie 8 bramek, a trzeci Joseleu 7.

Więcej o: