Lewandowski jak "wujek dobra rada". Media zaglądają za kulisy w Barcelonie

Dbanie o dietę, rezygnacja z napojów gazowanych, nauka języka angielskiego - takich rad młodym zawodnikom Barcelony udziela Robert Lewandowski. Dodatkowo, według "Mundo Deportivo", Lewandowski ma w klubie opinię pokornego człowieka.

Sobotnie spotkanie 12. kolejki La Ligi było bardzo wymagającym testem dla piłkarzy FC Barcelony. Zawodnicy Xaviego przez długi czas nie potrafili się odnaleźć na Estadio de Mestalla w Walencji, do uniemożliwiała im solidna postawa gospodarzy. Dopiero w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla Katalończyków strzelił Robert Lewandowski, zostając bohaterem drużyny.

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. "Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył"

Lewandowski doradza młodym piłkarzom nie tylko w kwestiach piłkarskich

Lewandowski w Barcelonie strzelił już 18 goli w 17 meczach. Media w Hiszpanii regularnie go chwalą i co jakiś czas przypominają, że Lewandowski stanowi wartość dodaną dla Barcelony nie tylko na boisku, ale i poza nim. "Odpowiada za doradzanie najmłodszym członkom kadry nie tylko w sprawach piłkarskich, ale i prywatnych, aby osiągnęli lepsze wyniki. Chodzi o dbanie o siebie, dobrą dietę i wyrzucenie z niej napojów gazowanych" – pisze "Mundo Deportivo", tytułując artykuł "Poufny Lewandowski".

"Robert Lewandowski jest liderem Barcy nie tylko na boisku, gdzie dzięki jego golom drużyna pozostaje w walce o mistrzostwo Hiszpanii, ale także poza nim. Mimo statusu wielkiej gwiazdy polski napastnik jest bardzo bliski swoim kolegom z drużyny, a zwłaszcza młodszym. Po wygraniu absolutnie wszystkiego w piłce nożnej niektórzy mogą uwierzyć, że Polak odbiera transfer do Barcelony jako złotą emeryturę, ale nic bardziej mylnego" – czytamy w tekście.

"Polak jest odpowiedzialny za doradzanie młodym graczom, co powinni zrobić, aby dalej rozwijać się jako piłkarze. Ale oprócz porad dotyczących piłki nożnej 'Lewy' radzi także Gaviemu, Pedriemu, Baldemu i reszcie, że muszą dbać o siebie, aby dać z siebie wszystko na boisku. Polak nie tylko zaleca dobrą dietę, ale także rezygnację z napojów gazowanych i coli. To jeden z sekretów, dzięki którym w wieku 34 lat udaje mu się pozostawać na najwyższym poziomie. Martwi się jednak nie tylko o to, by dawali z siebie wszystko na boisku, ale także o to, by byli przygotowani na to, co piłka nożna oferuje im poza boiskiem. Lewandowski radzi im, aby uczyli się angielskiego, języka niezbędnego nie tylko do komunikowania się, ale także do sprostania zadaniu na takich wydarzeniach, jak niedawna gala Ballon d'Or" – dodano.

Autorzy dodają też, że Lewandowski imponuje dobrym nastawieniem, jeśli chodzi o współpracę na polu marketingowym. Polak nie ma żadnego problemu z tym, żeby wywiązać się z tego rodzaju obowiązków i to o każdej porze. Co więcej, kiedy podróżuje z drużyną, to nie ma problemów z tym, żeby usiąść obok dowolnego pracownika klubu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.