Nie do wiary. 741 meczów i koniec. Kroos z pierwszą czerwoną kartką w karierze

Toni Kroos w zremisowanym 1:1 meczu Realu Madryt z Gironą po raz pierwszy został ukarany czerwoną kartką. Dla niemieckiego pomocnika był to 741 mecz w profesjonalnej karierze.

Toni Kroos w karierze reprezentował barwy Bayeru Leverkusen, Bayernu Monachium oraz Real Madryt. Sumując spotkania w klubach i reprezentacji Niemiec wybiegał na boisko 741 razy. W niedzielnym meczu La Liga otrzymał dwie żółte kartki, co przyczyniło się do pierwszego wykluczenia w seniorskiej karierze środkowego pomocnika.

Pierwsza czerwona kartka Toniego Kroosa. Pechowy 741 mecz

Dla Toniego Kroosa mecz Gironą był 10. spotkaniem ligowym w sezonie 22/23 w barwach Realu Madryt. Środkowy pomocnik zaliczył do tej pory jedną asystę i do 55. minuty spotkania nie miał na koncie nawet żółtej kartki. Otrzymał ją po faulu na Brazylijczyku Yanie Couto, który z urazem opuścił boisko trzy minuty później. Mecz nie układał się po myśli Realu Madryt, który na prowadzenie wyszedł dopiero w 70. minucie po golu Viniciusa. Girona była w stanie wyrównać dziesięć minut później po rzucie karnym, który wykorzystał Cristhian Stuani.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W piłkarzach z Madrytu narastała frustracja z powodu remisu z zespołem z okolic strefy spadkowej, a emocję spiętrzyła nieuznana bramka Rodrygo z 89. minuty gry. Drużyna gości minutę później wyprowadzała kontratak, który faulem przerwał właśnie Toni Kroos. Sędzia Mario Melero Lopez nie miał wątpliwości i pokazał pomocnikowi drugą żółtą kartkę, czego konsekwencją była czerwona kartka. 32-latek został wyrzucony z boiska po raz pierwszy w profesjonalnej karierze, ale plac gry opuszczał bez dyskusji.

Toni Kroos ostatni raz czerwoną kartkę obejrzał 1 kwietnia 2007 roku jeszcze w czasach gry juniorskiej, a dokładniej w meczu do zespołów do lat 19. Bayernu Monachium z Freiburgiem.

Real Madryt tylko jeden punkt przed Barceloną

Real Madryt po niespodziewanym remisie z Gironą utrzymał pozycję lidera La Liga, ale zmniejszył przewagę nad drugą Barceloną. Madrytczycy mają na koncie 32 punkty po 12. meczach. Barcelona, która wygrała 1:0 z Valencią po bramce Roberta Lewandowskiego, ma tylko jeden punkt mniej od rywala w walce o ligowy tytuł. Następny mecz ligowy Real zagra przeciwko Rayo Vallecano, w poniedziałek 7 listopada o godzinie 21:00.