Lewandowski odjeżdża rywalom. Tak wygląda klasyfikacja strzelców La Liga

FC Barcelona wygrała 4:0 z Athletikiem Bilbao w hicie 11. kolejki La Liga. Kapitalne spotkanie po raz kolejny rozegrał Robert Lewandowski. Polak strzelił gola i asystował przy pierwszym trafieniu Katalończyków. Napastnik ma już 12 bramek w Primera Division i pewnie przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej.

FC Barcelona triumfowała 4:0 w starciu z Athletikiem Bilbao na Camp Nou. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak nie tylko zdobył gola, ale również zaliczył kapitalną asystę przy trafieniu Ousmane Dembele. Jak po tym spotkaniu prezentuje się tabela najlepszych strzelców La Liga?

Robert Lewandowski umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji strzelców La Liga. Polak odskakuje rywalom

Katalończycy rozpoczęli niedzielne spotkanie dość ostrożnie. Na początku oddali inicjatywę rywalom. Jednak już po niespełna dziesięciu minutach piłkarze Xaviego zaczęli dochodzić do głosu. W 12. minucie do bramki Unaia Simona trafił wspomniany Ousmane Dembele. Kapitan reprezentacji Polski kapitalnie odczytał sytuację i dośrodkował piłkę na głowę Francuza, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Sześć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sergi Roberto.

Na trafienie Lewandowskiego kibice zebrani na Camp Nou musieli poczekać do 22. minuty. Wówczas Dembele odwdzięczył się Polakowi i posłał kapitalne podanie w pole karne, z którego skorzystał napastnik. I na tablicy wyników pojawił się wynik 3:0. Więcej goli Lewandowski już nie strzelił. W 63. minucie opuścił boisko, a jego miejsce zajął Ansu Fati. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0. Decydującego gola w 73. minucie strzelił Ferran Torres.

Dzięki kolejnemu trafieniu Lewandowski umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców La Liga. Polak ma już 12 goli na koncie i dość bezpiecznie wyprzedza Borję Iglesiasa (Real Betis) oraz Joselu (Espanyol) - obaj mają po siedem trafień.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Klasyfikacja strzelców La Liga po 11. kolejkach:

• 1. Robert Lewandowski (FC Barcelona) - 12 bramek
  • 2. Borja Iglesias (Real Betis) oraz Joselu (Espanyol) - 7 bramek
  • 4. Iago Aspas (Celta Vigo) oraz Fede Varverde (Real Madryt) - 6 bramek
  • 6. Sergio Leon (Real Valladolid), Brais Mendez (Real Sociedad), Benzema (Real Madryt), Vinicius Jr (Real Madryt), Muriqi (RCD Mallorca), Antoine Griezmann (Atletico Madryt), Alvaro Morata (Atletico Madryt) - 5 bramek.

Królem strzelców poprzedniego sezonu został Karim Benzema, zdobywając aż 27 bramek. Francuz wygrał wówczas z Realem Madryt mistrzostwo Hiszpanii oraz puchar Ligi Mistrzów. Jego zasługi doceniono w plebiscycie Złotej Piłki i trofeum powędrowało właśnie w ręce Benzemy