Czarne chmury nad Barceloną przed El Clasico. Kounde jednak nie wróci

Bardzo złe informacje dla Xaviego przed najbliższymi meczami FC Barcelony. Jak donoszą hiszpańskie media opóźni się powrót do gry defensora Julesa Kounde. Może to mieć szczególne znaczenie podczas niedzielnego El Clasico.

Przed Katalończykami dwa bardzo ważne spotkania. W środę 12 października zawodnicy Xaviego zmierzą się z Interem Mediolan w rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Porażka 0:1 w 3. kolejce kosztowała Barcelonę spadek na trzecie miejsce w grupie C, więc spotkanie na Camp Nou będzie miało ogromne znaczenie w kwestii awansu drużyny Roberta Lewandowskiego do kolejnej fazy rywalizacji.

Powrót Kounde na El Clasico prawie nierealny. Obrońca FC Barcelony opuści ważne spotkania

Jeszcze ważniejsze będzie kolejne ligowe spotkanie "Dumy Katalonii". W niedzielę 16 października dojdzie bowiem do pierwszego El Clasico z udziałem polskiego napastnika. Kibice Barcelony już od momentu ogłoszenia transferu Lewandowskiego czekają na jego starcie z napastnikiem Realu, Karimem Benzemą. Rywalizacja najlepszych hiszpańskich drużyn od lat budzi wiele emocji i ma spore znaczenie dla losów walki o mistrzostwo kraju.

Zapewne podobnie będzie i w tym sezonie. Obie drużyny po ośmiu kolejkach nie mają na koncie żadnej porażki i zajmują dwie czołowe lokaty w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Lepszy bilans bramkowy przemawia na korzyść Barcelony, która jest liderem.

Xavi ma jednak o czym myśleć przed najbliższymi starciami. Barcelona po przerwie reprezentacyjnej nie zachwyca już tak wysoką formą, co idealnie pokazał niedzielny mecz z Celtą Vigo. Choć Katalończycy wygrali 1:0, przez długi czas musieli się bronić przed ambitnie walczącymi rywalami. Dyspozycja zespołu to nie jedyny problem Hiszpana. Praktycznie pewne jest, że w obu spotkaniach Hiszpan nie będzie mógł jeszcze liczyć na Julesa Kounde. - Kounde: zero opcji dla Interu i bardzo skomplikowane dla Madrytu - napisał na Twitterze hiszpański dziennikarz Javi Miguel.

Przypomnijmy, że francuski obrońca pauzuje od 22 września. Podczas meczu Ligi Narodów z Anglią Francuz doznał kontuzji mięśnia uda i w 23. minucie musiał opuścić boisko. Zapowiadano, że przerwa zawodnika potrwa około miesiąca, jednak już 30 września 23-latek wziął udział w treningu z drużyną. Wszystko wskazuje na to, że Kounde na powrót do gry w katalońskich barwach będzie musiał jeszcze poczekać.

Do tej pory Francuz zaprezentował się w trzech spotkaniach La Liga, w których zaliczył dwie asysty.