Wielkie kłopoty Realu Madryt przed El Clasico. Kluczowy piłkarz wypada ze składu

Real Madryt w najbliższych spotkaniach będzie musiał sobie radzić bez podstawowego bramkarza. U Thibaut Courtois zdiagnozowano rwę kulszową i przerwa zawodnika potrwa dłużej niż przewidywano.

Thibaut Courtois z powodu urazu opuścił już ostatnie spotkanie Realu Madryt z Osasuną, a Carlo Ancelotti nie będzie mógł liczyć na podstawowego bramkarza nawet do połowy października. 

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

Thibaut Courtois wypada z gry na dłużej

Thibaut Courtois do Realu Madryt trafił z Chelsea. W madryckim klubie od 2018 roku zagrał już w 190. spotkaniach i stanowi o sile defensywy mistrzów Hiszpanii. Jednak Real w najbliższych meczach będzie musiał radzić sobie bez niego.

Jeszcze przed meczem z Osasuną opublikowane oświadczenie na temat stanu zdrowia piłkarza. "Po testach przeprowadzonych na naszym zawodniku, Thibaut Courtois przez służby medyczne Realu Madryt, zdiagnozowano u niego rwę kulszową"- czytaliśmy.  

W meczu z Osasuną w bramce Realu stanął 23-letni Ukrainiec Andrij Łunin, dla którego był to występ szósty występ w koszulce klubu ze stolicy Hiszpanii. Łunin zostanie w bramce Realu na jeszcze dłużej, ponieważ okazuje się, że uraz Courtois okazał się poważniejszy. Na Twitterze MadridXtra, który zajmuje się publikowaniem wiadomości na temat Realu, pojawił się post dotyczący zdrowia zawodnika. "Courtois NIE zagra aż do El Clásico. Wypada z meczów z Szachtarem, Getafe i Szachtarem"- czytamy.

Nastroje na temat stanu zdrowia Courtois uspokaja Carlo Ancelotti, który stwierdził, że są wątpliwości, czy Belg zagra w weekend z Getafe, ale powinien być gotowy na El Clasico oraz drugi mecz z Szachtarem. 

Real Madryt drugi z kolei mecz bez Thibaut Courtois w bramce rozegra w środe 5 października o godzinie 21:00. Rywalem madrytczyków będzie Szachtar Donieck, a mecz zostanie rozegrany w ramach trzeciej kolejki tegorocznej Ligi Mistrzów. Real zajmuje pierwsze miejsce w grupie F z kompletem punktów. Za ich plecami jest Szachtar z czterema punktami, Celtic z jednym punktem i RB Lipsk z zerową zdobyczą punktową.

Więcej o: