Lewandowski mówi o współpracy z Xavim. Wychwala dwóch kolegów. "Jestem pod wrażeniem"

- Widać po Xavim, że chce poprawić grę drużyny w stosunku do tej z zeszłego sezonu. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak wyglądają treningi i z tego, co robimy po nich. Xavi jest konkretny, tłumaczy, co źle robimy i tak dalej - powiedział Robert Lewandowski, napastnik FC Barcelony, w rozmowie z "Kanałem Sportowym".

Robert Lewandowski wciąż się nie zatrzymuje. Polski napastnik dał wygraną Barcelonie w meczu z Realem Mallorką (1:0). Tym samym Lewandowski został pierwszym piłkarzem Barcelony od 1951 roku, który strzelił dziewięć bramek w swoich pierwszych siedmiu występach w La Liga, tym samym bijąc rekord Ladislao Kubali Stecza. "Lewandowski znalazł wodę na środku pustyni i dzięki świetnemu golowi, który był jedną z niewielu rzeczy, które można było uratować w tym strasznym meczu, dał Barcelonie zwycięstwo" - pisały hiszpańskie media.

Zobacz wideo Robert Lewandowski ocenia reprezentację Polski: Powinniśmy się zastanowić

Robert Lewandowski mówi o zachowaniu Xaviego. "Jest konkretny. Widać po nim, że chce poprawić zespół"

Robert Lewandowski udzielił długiego wywiadu "Kanałowi Sportowemu", w którym wypowiedział się także na temat FC Barcelony. Polski napastnik przyznał, że dostrzegł zachowanie Xaviego Hernandeza, który chce wprowadzić klub na szczyt. - Widać po nim, że chce poprawić grę drużyny w stosunku do tej z zeszłego sezonu. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak wyglądają treningi i z tego, co robimy po nich. Xavi jest konkretny, tłumaczy, co źle robimy i tak dalej - powiedział.

Kapitan reprezentacji Polski wrócił też do momentu, kiedy po raz pierwszy wszedł do szatni FC Barcelony. Co wtedy zauważył? - Było widać, że głowa chce, a ciało nie pomaga. Teraz będziemy rozwijać się z każdym meczem. Poczułem wiarę tych ludzi w lepsze jutro i że są gotowi, by o nie walczyć. Są tu zawodnicy, którzy wygrali w piłce wszystko, a ostatni sezon był dla nich naprawdę kiepski. To ważny czas też dla młodych, jeśli chodzi o rozwój, także mentalny - dodał Lewandowski.

Robert Lewandowski był też pod wielkim wrażeniem gry młodych piłkarzy Barcelony, m.in. Pedriego czy Gaviego. - Jestem pod wrażeniem tego, jak w tak młodym wieku można być tak dojrzałym piłkarsko. To olbrzymia wartość dla młodego zawodnika, jeśli na co dzień może oglądać i podpatrywać innych z topu. To prowadzi go do zostania wielkim piłkarzem. Człowiek nie przeskoczy wieku, w którym jest, wszędzie ludzie dorastają tak samo - skwitował.

Więcej o: