De Jong wreszcie się złamał. Barcelona postawiła na swoim

Frenkie de Jong w końcu się poddał i zaakceptował obniżkę pensji. Niebawem podpisze aneks do umowy z FC Barceloną - informują hiszpańskie media. Katalończycy przez całe lato próbowali pozbyć się holenderskiego pomocnika, który długo nie chciał iść na żadne ustępstwa.

FC Barcelona mimo szalonego okienka transferowego, wciąż zmaga się z problemami finansowymi, a jej kolejni zawodnicy decydują się na obniżki zarobków. Jednym z tych, którzy najdłużej stawiali opór w tej kwestii był Frenkie de Jong. Holender w końcu skapitulował. Jak podaje hiszpański portal Okdiaro, niedługo dojdzie do rewizji umowy.

Zobacz wideo Barcelona ma cichego bohatera. "Mieli świadomość, że to skarb"

Frenkie de Jong ugiął się po ciężkich negocjacjach

De Jong cieszył się jednym z najwyższych kontraktów w całym zespole. Nic dziwnego, że FC Barcelona w obliczu problemów finansowych, wywierała silną presję właśnie na nim. Holender nie chciał jednak rezygnować z wysokich zarobków, więc klub robił wszystko, by pozbyć się tak wielkiego balastu z listy płac. 

Pomocnika oferowano różnym klubom. Najbliżej pozyskania Holendra był Manchester United, ale de Jong nie chciał występować w drużynie, której brakuje w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Chęć pozyskania byłego gracza Ajaksu wyraziła też Chelsea. Bezskutecznie. Istniał również pomysł wysłania go na wypożyczenie do Bayernu Monachium. De Jong wcale nie zamierzał ruszać się z miejsca i ostatecznie pozostał na Camp Nou.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

W międzyczasie jego pozycja w zespole znacznie spadła. Frenkie de Jong stracił miejsce w podstawowym składzie i stał się dopiero czwartym wyborem Xaviego w linii pomocy. Rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce przegrał z Gavim, Pedrim i Busquetsem. Wpływ na to mogły mieć również kwestie pozaboiskowe.

W ostatnich tygodniach doszło jednak do przełomu. FC Barcelona i jej piłkarz są blisko porozumienia w kwestii rewizji kontraktu, choć wciąż jest wiele do dopracowania. Negocjacje, zdaniem "AS-a", są na dobrej drodze i piłkarz jest otwarty na obniżkę pensji, tak aby dostosować ją do aktualnej skali płac i tym samym pomóc klubowi, który przecież tego lata miał pewne trudności z zarejestrowaniem wszystkich swoich graczy w hiszpańskiej La Lidze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA