Piłkarz Barcelony podjął decyzję. Odpisał mu Luis Suarez. "Jesteś wielki"

- Kocham mój kraj i kocham moją reprezentację. Po konsultacjach ze specjalistami zadecydowaliśmy, że najlepsza będzie dla mnie interwencja chirurgiczna. Tutaj nie chodzi o to, żeby wybrać to czy tamto. Chodzi o zdrowie i jak najszybszy powrót do 100 proc. sprawności - napisał urugwajski obrońca Ronald Araujo, który podda się operacji, po której najpewniej straci mistrzostwa świata. Kolegę z reprezentacji wsparł Luis Suarez.

Lider obrony FC Barcelony, Ronald Araujo, doznał kilka dni temu w pierwszej minucie towarzyskiego meczu Urugwaju z Iranem poważnej kontuzji przywodziciela, przez którą będzie pauzował w najbliższych miesiącach. W poniedziałek 23-latek podjął decyzję o operacji i już we wtorek wybrał się do Finlandii, gdzie dzień później podda się temu zabiegowi. To sprawia, że najprawdopodobniej będzie pauzował nawet około trzech miesięcy i straci mistrzostwa świata w Katarze. 

Zobacz wideo Typujemy kadrę na mundial. Kto pojedzie do Kataru na pewno, a kto tylko prawdopodobnie

"Chodzi o zdrowie". Araujo tłumaczy decyzję o operacji. Wsparł go Suarez

Jak łatwo się spodziewać, ta decyzja zasmuciła urugwajskich kibiców, do których sam zawodnik zwrócił się w specjalnym oświadczeniu w mediach społecznościowych. 

- Chciałbym podać jasno powody, dla których podjąłem taką decyzję, aby uniknąć spekulacji - napisał na wstępie Ronald Araujo. - Kocham mój kraj i kocham moją reprezentację. Po konsultacjach ze specjalistami zadecydowaliśmy, że najlepsza będzie dla mnie interwencja chirurgiczna. Tutaj nie chodzi o to, żeby wybrać to czy tamto. Chodzi o zdrowie i jak najszybszy powrót do 100 proc. sprawności.

- Osobiście to są dla mnie bardzo trudne chwile i jestem wdzięczny za wszelkie wyrazy wsparcia, które otrzymuję. Z wiarą i poprzez ciężką pracę dam z siebie wszystko, aby wrócić do gry jak najszybciej. Uścisk i ukłony! - podsumował obrońca Barcy.

Prowokacyjna radość Włochów z awansu, którego nie było, doprowadziła do awantury w meczu z PolakamiWłoch krzyknął Polakowi prosto w twarz. I się zaczęło. Myśleli, że mają awans

Swojego kolegę z reprezentacji Urugwaju, a w przeszłości także z FC Barcelony, wsparł na Twitterze Luis Suarez.

- Ronald, jesteś wielki! Masz pełną rację i nasze pełne wsparcie! Najważniejsze jest to, byś się wyleczył i wrócił silniejszy - napisał doświadczony napastnik. 

Przez kontuzję Ronald Araujo ma stracić także bardzo ważne mecze FC Barcelony, m.in. decydujące spotkania z Interem Mediolan i Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów, a także El Clasico z Realem Madryt.

Więcej o: