Messi może wrócić do Barcelony. "Mudno Deportivo" ujawnia plan

Joan Laporta chciałby z powrotem ściągnąć do FC Barcelony Leo Messiego - donosi "Mundo Deportivo". Dziennikarze ujawniają, jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żeby Argentyńczyk znów zagrał dla "Dumy Katalonii". Niewykluczony jest też powrót Messiego w innej roli.

Leo Messi przed rokiem, ku zaskoczeniu wszystkich, opuścił FC Barcelonę i przeniósł się do PSG. Argentyńczyk nie chciał odchodzić z klubu, w którym spędził praktycznie całą karierę, jednak był do tego zmuszony. Pogrążony w długach klub nie mógł zaoferować mu nowej umowy. W pierwszym sezonie w lidze francuskiej słynny gracz nie zachwycił. Strzelił tylko 11 goli w 34 meczach. 

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Busquets zaprzecza spekulacjom prasy. Busquets zaprzecza spekulacjom prasy. "Dopiero wtedy podejmę decyzję"

Co jakiś czas pojawiają się informacje, że Leo Messi najchętniej wróciłby do Barcelony. Plotki podgrzewał m.in. Joan Laporta, który już wiele razy zaznaczał, że chciałby sprowadzić Argentyńczyka z powrotem, by ten mógł zakończyć karierę w ukochanym klubie. - Chcielibyśmy, aby zakończył karierę w koszulce "Barcy" i otrzymał owacje na stojąco od tysięcy kibiców - mówił niedawno. 

"Mundo Deportivo": Barcelona chce sprowadzić Messiego z powrotem

Temat powrotu Messiego do Barcelony powrócił do hiszpańskich mediów po raz kolejny za sprawą "Mundo Deportivo". Katalończycy piszą, że klub zastanawia się aktualnie, jak odbudować relacje z Argentyńczykiem. "Może to przybrać różne formy: od zorganizowania wielkiego hołdu, na który Messi zasłużył swoją karierą, zaoferowania mu roli światowego ambasadora, aż po próbę podpisania z nim kontraktu latem 2023 roku, kiedy kończy się jego kontrakt z PSG. Oczywiście trzeba by było przekonać Leo do powrotu jako gracz, ale najpierw trzeba szczegółowo przeanalizować, czy operacja byłaby opłacalna" – piszą dziennikarze. Poprzez "opłacalna" myślą nie tylko o kwestiach finansowych, ale również o tym, czy Messiego dałoby się wkomponować w zespół i jaką rolę pełniłby w szatni.

Według dziennikarzy Argentyńczyk musiałby się zgodzić na znacznie niższą pensję oraz na to, że jego pozycja w zespole nie będzie już tak mocna, jak kiedyś. Dziennikarze twierdzą nawet, że Messi musiałby się pogodzić z tym, że w zależności od decyzji trenera byłby piłkarzem "drugorzędnym". Messi gra bowiem teraz bardziej jako pomocnik, a nie napastnik, a Barcelona nie chce hamować rozwoju takich piłkarzy jak Pedri czy Gavi.

Germany Soccer Champions LeagueGol, o którym marzy Lewandowski. Najbardziej. "Sprawiłby mi przyjemność"

Jak na to zapatruje się sam piłkarz? Według "MD" na razie skupia się na rozegraniu dobrego sezonu w PSG i na mistrzostwach świata. Z Xavim łączą go dobre stosunki. Messi rzekomo nie wyklucza powrotu do Barcelony. Ale decyzje będzie podejmował dopiero, kiedy jego kontrakt z PSG będzie dobiegał końca. A paryżanie, jak czytamy, "mają bzika na punkcie jego odnowienia".

A jeżeli Messi nie wróci jako piłkarz? "Barca chce oddać Messiemu hołd, na jaki zasługuje, na zapełnionym Camp Nou za wszystko, co dał klubowi i za to, że zawsze będzie ikoną klubu. Ponadto chce znaleźć dla niego rolę związaną z Barcą, w której będzie czuł się bardziej komfortowo. Ideą klubu jest, aby został światowym ambasadorem Barcelony, choć Leo chciałby pewnego dnia zostać dyrektorem sportowym" – twierdzi "MD". Powrót Messiego jest osobistym celem Joana Laporty, który musiał przekazać piłkarzowi, że musi odejść, chociaż obiecywał mu nową umowę. Prezydent Barcelony miał już nawet rozmawiać telefonicznie z Messim.

Memphis DepayKolejne problemy FC Barcelony. Czterech piłkarzy z kontuzjami po meczach reprezentacji

Więcej o: