David Silva uderzył kobietę. Słono za to zapłaci

David Silva, były znakomity piłkarz Manchesteru City, a obecnie Realu Sociedad, w czerwcu tego roku brał udział w bójce podczas imprezy karnawałowej na Wyspach Kanaryjskich. Sąd wydał wyrok w jego sprawie i zarządził zapłatę grzywny w wysokości 1080 euro.

Kanaryjski serwis medialny "Tiempo de Canarias" dotarł do wyroku Sądu Śledczego nr 3 z San Bartolome de Tirajana. Zgodnie z nim, piłkarz Realu Sociedad musi zapłacić 1080 euro grzywny za uderzenie młodej kobiety podczas bójki, która miała miejsce 19 czerwca tego roku podczas zabawy karnawałowej w Maspalomas.

Zobacz wideo Poruszony Lewandowski o ukraińskiej opasce: Sam ją lepiłem, sklejałem

Samolot, którym przyleciał do Polski Puchar Świata FIFASkarb FIFA już w Polsce. Mogą go dotknąć dwie osoby. "Prezydent potwierdził"

Media podały szczegóły bójki

Zgodnie z treścią wyroku, w bójce brali udział również brat piłkarza Fernando Antonio Jimenez Silva oraz trzecia osoba, która uderzyła innego mężczyznę kamieniem, a drugiemu groziła nożem. Proces w tej sprawie nigdy się nie odbył, ponieważ wszyscy oskarżeni przyznali się do winy. Jak dotąd Real Sociedad nie wydał w tej sprawie publicznego oświadczenia.

Serwis "Tiempo de Canarias" podał szczegóły ogłoszonego wyroku. David Silva miał "z intencją podważenia integralności fizycznej ofiary mocno chwycić ją za ramię, powodując jej upadek". W związku z tym młoda kobieta "doznała pourazowego bólu szyi, stłuczenia lewego łokcia, rany palca lewej ręki i obu kolan, co wymagało interwencji medycznej".

David Silva musi zapłacić 1080 euro grzywny

W uzasadnieniu wyroku sędzia Francisco Javier Ramirez de Verger Vargas wskazał, że grzywna w wysokości 1080 euro jest odpowiednikiem zapłaty 12 euro dziennie przez okres trzech miesięcy. Jest to kara dla "sprawcy odpowiedzialnego za drobne przestępstwo w postaci zranienia, z subsydiarną odpowiedzialnością osobistą w przypadku nieuiszczenia jednego dnia pozbawienia wolności za każde dwie nieopłacone raty dzienne".

Sędzia nałożył również obowiązek zrekompensowania młodej kobiecie 520 euro w ramach odpowiedzialności cywilnej (280 euro za "doznane obrażenia" i 240 euro za "wyrządzone szkody materialne").

Brat piłkarza Realu Sociedad otrzymał podobną karę. W jego przypadku powodem było "uderzenie ręką młodego mężczyzny w twarz i dalsze bicie w różne części ciała, gdy ofiara była na ziemi". Do tego także zadawał ciosy "innej młodej kobiecie w celu podważenia jej integralności fizycznej"

Kylian Mbappe i Robert LewandowskiMbappe poszedł śladami Lewandowskiego i Błaszczykowskiego. Przełomowa wygrana

David Silva w tym sezonie zagrał w siedmiu meczach we wszystkich rozgrywkach. Nie miał ani gola, ani asysty. Real Sociedad po sześciu kolejkach z 10 punktami (trzy zwycięstwa, remis i dwie porażki) zajmuje ósme miejsce w tabeli. Do prowadzącego Realu Madryt traci osiem punktów. 

Więcej o: