Hiszpańscy dziennikarze mieli grozić, że zniszczą napastnika Realu Madryt

Zachowanie Viniciusa Juniora, napastnika Realu Madryt, który po strzelonych bramkach wykonuje taniec na murawie, wciąż spotyka się z mieszanymi reakcjami w hiszpańskich mediach. Sprawa zrobiła się poważna po tym, jak dziennikarz Inaki Angulo stwierdził, że Brazylijczyk zostanie "zniszczony" przez innych dziennikarzy.

Od kilkunastu dni w mediach społecznościowych można znaleźć mnóstwo wpisów na temat cieszynek Viniciusa Juniora. Kontrowersje w hiszpańskich mediach zaczęły się jeszcze przed derbami Madrytu, a po ostatnim meczu Atletico z Realem (mistrzowie Hiszpanii wygrali 2:1) jeszcze narastały.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Marcin Brosz, trener Górnika ZabrzeKadra Marcina Brosza gra o wszystko. Kluczowe mecze. Tylko zwycięstwo

Awantura o taniec Viniciusa

Głośno zrobiło się również o komentarzu agenta piłkarskiego Pedro Bravo, który w ostatni czwartek w programie Atresmedia na antenie stacji "El Chiringuito" skomentował zachowanie Brazylijczyka. - Jeśli chce tańczyć sambę, niech jedzie na Sambodromo w Brazylii. Tutaj musi szanować swoich kolegów zawodowców i przestać bawić się w małpę - powiedział, o czym szerzej pisaliśmy ->>> TUTAJ.

Komentarz Bravo wywołał żarliwą dyskusję w mediach społecznościowych przed niedzielnymi derbami Madrytu. Zainicjowany został hashtag #BailaViniJr, który miał być poparciem dla zawodnika Realu Madryt. Oznaki wsparcia wyrazili między innymi Pele, Neymar czy Gabriel Jesus, czy kolega z drużyny Rodrygo (wiecej ->>>TUTAJ). Real Madryt z kolei wydał w piątek oświadczenie, w którym ogłosił "postępowanie prawne przeciwko wyrażeniom rasistowskim", mając najpewniej w zamyśle Pedro Bravo.

Niedługo później sam Vinicius udostępnił w swoich mediach społecznościowych film, na którym potępił rasistowskie postawy i dodał, że "nie przestanie tańczyć". Po derbach publiczne przeprosiny wystosował prowadzący audycję w "El Chiringuito" Josep Pedrerol. Stwierdził, że słowa Bravo były "niewłaściwym wyrażeniem, ale nie były rasistowskie".

"Vinicius, zniszczymy cię"

Dziennikarz Inaki Angulo opublikował na swoim kanale na YouTube film, w którym wyjaśnił, że przedstawiciele "El Chiringuito" jeszcze przed publikacją oświadczenia przez piłkarza orzekli, że "jeśli Vinicius opublikuje wideo, zostanie zniszczony w programie". Angulo stwierdził nawet, że "ma dowody", że pojawiły się takie słowa.

Niedługo po publikacji filmu przez Angulo, Josep Pedrerol odpowiedział na zarzuty podczas transmisji na Twitchu. - Przygotowujemy skargę karną wobec tych, którzy powiedzieli, że mamy mafijne postawy. Dojdziemy do końca, a jeśli trzeba, to skończymy w sądzie. Ten program jest zły lub nie, ale nigdy nikomu nie grozi. Udowodnimy, że nie groziliśmy Viniciusowi - odpowiedział, nie wspominając przy tym o Angulo

Rosja chce poszerzać swoją ligę o nowe rejony po wykluczeniu z Euro 2024Rosja chce poszerzać swoją ligę o nowe rejony po wykluczeniu z Euro 2024

Real Madryt jest liderem Primera Division. W sześciu meczach ma komplet punktów i dwa przewagi nad FC Barceloną. Vinicius Junior rozegrał jak dotąd dziewięć meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił pięć bramek i zanotował cztery asysty.

Więcej o: