Vinicius i Rodrygo zagrali na nosie krytykom. Taniec solidarność i gwizdy kibiców

W ostatnim czasie w Hiszpanii trwa burza wokół Viniciusa Juniora. Wszystko przez sposób celebracji bramek - Brazylijczyk ma w zwyczaju tańczyć sambę. Sytuacja zaogniła się przed derbami z Atletico, które Real Madryt wygrał 2:1. Po jednej z bramek Vinicius wraz z Rodrygo odtańczyli brazylijski taniec przy gwizdach publiki. La Liga zapowiada konsekwencje wobec kibiców Atletico.

Vinicius Junior w tym sezonie jest jednym z liderów Realu Madryt. W 9 meczach zdobył 5 bramek i zanotował 3 asysty. Tak łatwo nie ma jednak poza boiskiem, gdzie w ostatnim czasie pada ofiarom m.in. rasistowskich przyśpiewek oraz wyzwisk. Nie inaczej było przy okazji derbów Madrytu.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Vinicius Junior i Rodrygo odtańczyli sambę. Pokazali solidarność

Po pierwszych meczach w hiszpańskiej La Liga wiele mówi się o zachowaniu Viniciusa Juniora. Części środowiska nie podoba się, chociażby sposób okazywania radości po zdobytej bramce przez Brazylijczyka, a więc tańczona samba. Jedną z osób, która głośnio skrytykowała piłkarza były prezes Stowarzyszenia Hiszpańskich Agentów Pedro Castro, który nazwał zawodnika...małpą.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Legenda przemówiła ws. Viniego. Legenda przemówiła ws. Viniego. "Twój taniec nikogo nie lekceważy, rasizm tak"

- Jeśli strzelisz gola i chcesz po tym tańczyć sambę, to idź na Sambodrom. Na boisku musisz szanować kolegów i przestać zachowywać się jak małpa - powiedział Castro. Jego słowa zostały odebrane jako rasizm, jednak niektórzy niestety je podchwycili. Wśród nich są m.in. kibice Atletico Madryt, którzy przed niedzielnymi derbami odśpiewali skandaliczną przyśpiewkę w kierunku piłkarza. "Jesteś małpą, Vinicius, jesteś małpą" - wybrzmiewało pod Wando Metropolitano.

Słychać było także małpie odgłosy, wydawane przez kibiców. Do sprawy odniosły się już także władze La Liga, które podjęły decyzję o podjęciu działań wobec rasistowskich przyśpiewek skierowanych w Viniciusa, o czym w poniedziałek poinformowały media. "La Liga podejmie działania w związku z rasistowskimi pieśniami przeciwko Viniciusowi, które miały miejsce wczoraj pod Civitas Metropolitano" - czytamy na Twitterze.

Real reaguje na atak na Viniciusa . Real reaguje na atak na Viniciusa . "Piłka powinna być przykładem"

Solidarność z Viniciusem w ostatnich dniach pokazało wielu piłkarzy oraz dziennikarzy m.in. Neymar czy Ronaldo Nazario. Swoje wsparcie dla rodaka pokazał także podczas niedzielnych derbów Madrytu Rodrygo, kolega z drużyny, który po zdobytej bramce na 1:0 odtańczył z Viniciusem tradycyjną sambę. Po spotkaniu obaj zawodnicy zamieścili także wpisy na swoich mediach społecznościowych. 

"Tańcz gdzie chcesz…" - napisał Vinicius Junior.

"Taniec czarno-biały" - dodał z kolei Rodrygo.

Więcej o: