Lewandowski zaimponował trenerowi Barcelony. Mówi wprost. To go zaskoczyło

- Tym, co mnie zaskoczyło, jest jego ludzkie oblicze. Jest bardzo skromny i pracowity, niezwykle profesjonalny. Co do innych kwestii, już wcześniej nie mieliśmy żadnych wątpliwości, dlatego go pozyskaliśmy - mówił trener FC Barcelony Xavi Hernandez o Robercie Lewandowskim, który w sobotnim meczu ligowym z Elche (3:0) strzelił już siódmego i ósmego gola w La Liga.

Sobotni mecz ligowy z Elche (3:0) był kolejnym popisem Roberta Lewandowskiego w barwach FC Barcelony. Polski napastnik strzelił dwa kolejne gole dla swojej drużyny i został pierwszym piłkarzem od 25 lat w La Liga, który w pierwszych sześciu meczach ligowych zdołał zdobyć osiem bramek.  

Zobacz wideo Lewandowski i Salihamidzić pod szatnią. Wyjątkowe ujęcia

Xavi pod wrażeniem Lewandowskiego. "'To mnie u niego zaskoczyło"

Na konferencji prasowej po meczu trener Barcelony Xavi Hernandez został zapytany o to, czy jest zaskoczony tak dobrą postawą Roberta Lewandowskiego. Jego odpowiedź okazała się prawdziwą laurką dla kapitana reprezentacji Polski. 

- Tym, co mnie zaskoczyło, jest jego ludzkie oblicze. Jest bardzo skromny i pracowity, niezwykle profesjonalny. Co do innych kwestii, już wcześniej nie mieliśmy żadnych wątpliwości, dlatego go pozyskaliśmy - mówił Xavi.

APTOPIX Spain Soccer Champions LeagueLewandowski odlatuje. Piąty bieg, ósmy gol. Oto klasyfikacja strzelców La Liga

- Wiedzieliśmy, że będzie strzelał gole i robił różnicę, ale to jego ludzkie oblicze szczerze mnie zaskoczyło. Niezwykła skromność, zaangażowanie i głód sukcesów. To dla nas prawdziwy luksus mieć Roberta w naszej drużynie - podsumował szkoleniowiec Barcy.

Po przerwie na mecze reprezentacji FC Barcelona, która aktualnie prowadzi z 16 punktami w tabeli La Liga, zmierzy się na wyjeździe z Mallorcą (1 października), a trzy dni później rozegra arcyważny mecz Ligi Mistrzów z Interem Mediolan na San Siro.

Więcej o: