Lewandowski odlatuje. Piąty bieg, ósmy gol. Oto klasyfikacja strzelców La Liga

Robert Lewandowski wciąż zachwyca strzelecką formą w hiszpańskiej La Liga. Polak dołożył kolejne trafienia w meczu z Elche i otwiera tabelę najlepszych strzelców rozgrywek. Napastnik FC Barcelony musi mieć się jednak na baczności, bo jego rywale wciąż mają do rozegrania zaległe spotkanie.

Robert Lewandowski trafiał do siatki we wszystkich dotychczasowych meczach w tym sezonie La Liga z wyjątkiem inauguracji z Rayo Vallecano (0:0). W sobotnie popołudnie napastnik FC Barcelony podtrzymał tę wspaniałą serię i pewnie prowadzi w tabeli najskuteczniejszych strzelców ligi hiszpańskiej. Polak w spotkaniu z Elche zdobył dwie bramki i w sumie w sześciu kolejkach uzbierał ich aż 8.

Lewandowski najlepszy w La Liga. Polak prowadzi w klasyfikacji strzelców

Lewandowski otworzył wynik spotkania z Elche po nieco ponad dwóch kwadransach gry. Polski napastnik zamykał dośrodkowanie lewego obrońcy FC Barcelony Alejandro Balde. W tej sytuacji wystarczyło jedynie trafić do pustej bramki. Gol był jeszcze analizowany pod kątem spalonego, ale okazało się, że Lewandowski w momencie podania znajdował się na równi z nogą podającego, która w tamtym momencie wyznaczała linię i bramka została uznana.

Potem Polak wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Na początku drugiej połowy doskonale odnalazł się w polu karnym rywala, dobijając strzał Memphisa Depaya. Tym samym podwyższył na 3:0, bo w międzyczasie, jeszcze przed przerwą, to właśnie wspomniany Holender cieszył się z gola. Lewandowski nie dograł tego spotkania do końca.  W 72. minucie Xavi, postanowił dać mu odpocząć i w jego miejsce wprowadził Ferrana Torresa.

Przed sobotnim spotkaniem Lewandowski miał tylko jedną bramkę przewagi nad drugim w klasyfikacji strzelców Iago Aspasem z Celty Vigo. Doświadczony 35-letni Hiszpan będzie próbował odrobić stratę już dzisiaj. O 18.30 jego Celta Vigo zagra na Estadio Mestalla z Valencią. Kolejni na tej liście Borja Iglesias i Vinicius Junior, którzy mają na swoich kontach po 4 trafienia, swoje spotkania rozegrają w niedzielę. Real Betis o 18.30 podejmie Gironę, a Real Madryt o 21.00 zmierzy się w derbach z Atletico. Z powodu kontuzji nie wystąpi w nich obecnie piąty strzelec ligi Karim Benzema (3 gole).