Gavi siódmym "miliarderem" w Barcelonie. Lewandowski daleko w tyle

Gavi to wielka nadzieja na przyszłość FC Barcelony. Klub podpisał nowy kontrakt z pomocnikiem i zabezpieczył się, gdyby inny klub chciał go wyciągnąć z drużyny Xaviego Hernandeza. W efekcie Gavi ma astronomiczną kwotę wpisaną w klauzulę odstępnego, w przeciwieństwie np. do Roberta Lewandowskiego.

FC Barcelona poinformowała o przedłużeniu umowy z Gavim. Do tej pory zawodnik nie miał profesjonalnego kontraktu. Katalończycy czekali, aż pomocnik skończy 18 lat. Kiedy to się stało na początku sierpnia, pozostało tylko podpisać nowy kontrakt. Gavi związał się z Barceloną do 2026 roku.

Kacper Kozłowski najdroższym graczem w ekstraklasie. Jest droższy niż cztery klubyKozłowski na celowniku. Kierunek Hiszpania. Jest chętny na Polaka

Ogromna klauzule odstępnego w Barcelonie. Siedmiu "miliarderów", Lewandowski w połowie drogi

Barcelona wiąże z nim duże nadzieje. Dlatego w kontrakcie Hiszpan ma wpisaną klauzulę odstępnego w wysokości aż miliarda euro. Samo istnienie tej klauzuli nie jest niczym niezwykłym, bo w Hiszpanii istnieje obowiązek umieszczania takich zapisów w umowach. Miliard euro to oczywiście cena zaporowa. Barcelona wpisuje takie astronomiczne kwoty od momentu kiedy wydawało się, że 222 miliony euro wystarczą, żeby odstraszyć potencjalnych kupców Neymara. PSG wyłożyło jednak takie pieniądze i Barcelona nie miała wyboru. Tym razem Katalończycy nie chcą dać się zaskoczyć.

Gavi jest siódmym zawodnikiem w drużynie Barcelony, który ma w kontrakcie wpisaną klauzulę odstępnego w wysokości miliarda euro. Poza nim są to Pedri, Ansu Fati, Ronald Araujo, Ferran Torres, Raphinha oraz Jules Kounde.

fot. twitter.comPiłkarz Barcelony otrzymał tajemniczy liścik od fanki. Scena jak z komedii romantycznej

A jak wygląda sytuacja z Robertem Lewandowskim? Jego klauzula odejścia jest znacznie niższa, ale również na tyle wysoka iż można być pewnym, że nikt jej nie uruchomi. Mowa o kwocie 500 milionów euro. Przypomnijmy, że Barcelona zapłaciła za Lewandowskiego jedną dziesiątą tej kwoty Bayernowi Monachium.

Więcej o: