Zaskakująca decyzja Barcelony ws. strojów. W takich barwach nie grała od pół wieku

FC Barcelona jak Real Madryt? Jak informuje kataloński "Sport", Barca w sezonie 2023/24 ma występować w białych koszulkach! Według dziennika taki kolor strojów wyjazdowych został już zatwierdzony przez zarząd klubu z prezydentem Joanem Laportą na czele.

W Hiszpanii kolor biały kojarzony jest przede wszystkim z Realem Madryt. Teraz okazuje się, że białe koszulki może mieć w najbliższym czasie także odwieczny rywal "Królewskich" - FC Barcelona.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

FC Barcelona jak Real Madryt? Ma grać w białych koszulkach

Ledwo rozpoczął się sezon 2022/23, a kataloński "Sport" w środę ujawnił, jak mają wyglądać stroje FC Barcelony w kolejnych rozgrywkach. Największą nowością będzie kolor koszulek wyjazdowych Barcy, które mają być białe. 

Zdaniem dziennika, projekt firmy Nike został już zaakceptowany przez zarząd Barcelony z prezydentem Joanem Laportą na czele i wprowadzenie go w przyszłym sezonie jest już nieuniknione. 

Liga Mistrzów. Bayern wygrywa z Barceloną, Lewandowski cierpi Robert Lewandowski zabrał głos po przegranej Barcelony. "Ciężki wieczór"

Warto zaznaczyć, że FC Barcelona miała już okazję grać w białych koszulkach około pół wieku temu, jeszcze gdy jej piłkarzem był Johan Cruyff. Wszystko dlatego, że między innymi w latach 70. XX wieku białe trykoty były klasycznym strojem wyjazdowym Barcy.

Za każdym razem, jednak gdy temat koszulek tego koloru w ostatnim czasie trafiał do opinii publicznej, wywoływał kontrowersje. Podobnie pewnie będzie i tym razem, tak jak niemal pewna jest również duża krytyka ze strony części kibiców, ale kataloński "Sport" zaznacza, że w klubie są przekonani, że to tylko sprawi, że sprzedaż białej koszulki Barcy będzie rekordowa. Zarząd Barcelony miał mieć już nawet w rękach wstępny projekt takiej koszulki, który miał wywołać bardzo dobre wrażenie.

Jak dodają katalońscy dziennikarze, ustalono także, że domowe koszulki FC Barcelony w sezonie 2023/24 będą bardzo zbliżone do tych z 1992 roku - na froncie będą w ten sposób trzy szerokie, pionowe pasy: dwa czerwone i jeden niebieski.

Więcej o: